Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Pēc dzimtas mājas nodegšanas konfliktā ar policistu un prokurori iesaistītā “Ludzas Zeme” korespondente Anita Daukšte, vērsusies policijā, lūdzot aizsardzību. Vakar mīklaini nodegusi  Daukštes dzimtas māja, informēja laikraksta galvenā redaktore Laima Linuža. Žurnāliste tiesājas ar Valsts policijas Ludzas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieku Denisu Žulinu un prokurori Natāliju Gromu. Saistībā ar notikušo Daukšte vērsusies policijā ar diviem iesniegumiem. Vienā lūgts ugunsgrēku izmeklēt  padziļināti un nodrošināt viņai aizsardzību, jo gan Daukšte, gan arī redakcija uzskata, ka, iespējams, dedzināšana notikusi saistībā ar viņas un “Ludzas Zemes” publikācijām par kontrabandu.

Maksātnespējīgās AS “KVV Liepājas metalurgs” potenciālais investors Igors Šamiss  15.janvārī informēs par jaunumiem metalurģijas uzņēmuma iegādē. Valdība šā gada 4.janvārī nolēma, ka   potenciālajam investoram dotas divas nedēļas, lai izlemtu par metalurģijas uzņēmuma iegādi. Investors sarunās vēlas panākt sev labvēlīgākus nosacījumus. Tajā pašā laikā valdība ir ieinteresēta atgūt maksimāli daudz uzņēmumā ieguldītos valsts līdzekļus, lai gan ir skaidrs, ka visu ieguldīto  nebūs iespējams atgūt. Valdība ir gatava lemt arī  par metalurģijas uzņēmuma pārdošanu pa daļām.

Svarīgi turpināt aizsākto Latvijas un Baltkrievijas dialogu drošības politikas jautājumos, Latvijas un Baltkrievijas Ārlietu ministriju  konsultāciju laikā norādīja Latvijas puse. Abu valstu pārstāvji pārrunāja pašreizējo drošības situāciju reģionā, savstarpējās uzticības veicinošu pasākumu un caurskatāmības īstenošanas iespējas, NATO un Baltkrievijas sadarbību, Eiropas Savienības un Baltkrievijas sadarbību, kā arī sadarbību ANO un EDSO ietvaros.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera  aicina Veselības ministriju  operatīvi apkopot ārstu konstatētās nepilnības e-veselības ieviešanā, lai veiktu uzlabojumus un labotu kļūdas tā, lai sistēma varētu turpināt darboties. Tādējādi iespējams daudz veiksmīgāk izsekot naudas plūsmai, sākot ar ģimenes ārstiem līdz pat farmācijas uzņēmumiem, pacientiem un veselības aprūpes iestādēm. Tieši interneta risinājumi varētu būt tie, kas sistēmu padara caurspīdīgāku, uzskata uzņēmēji.

Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmums “Rīgas satiksme” pagājušajā gadā soda naudās iekasējis gandrīz  294 ttūkstošus eiro, kas gan  ir par 36% mazāk nekā 2016.gadā. Visvairāk pasažieru par braukšanu bez biļetes  sodīti 3.autobusa maršrutā, savukārt vismazāk  34. autobusa maršrutā.

Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” pērn caur lidostu “Rīga” pārvadājusi vairāk nekā 900 000 tranzīta pasažieru. Salīdzinot ar 2016.gadu, transfēra pasažieru skaits caur Rīgas lidostu pērn audzis par  gandrīz ceturtdaļu.  Pērn “airBaltic” sāka īstenot t.s.  no astes līdz astei iniciatīvu, kas attiecas tikai uz transfēra pasažieriem ar īsu pārsēšanās laiku Rīgas lidostā.

Rīgas domes Labklājības departaments aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un informēt atbildīgos dienestus, ja redzeslokā nonāk cilvēki, kuri uzturas dzīvošanai nepiemērotos apstākļos. Patlaban visas naktspatversmes strādā  no plkst.17 līdz nākamās dienas rītam plkst.9. Visu diennakti tās darbojas, ja naktīs gaisa temperatūra būs zemāka par -10 grādiem, kā arī tad, ja āra gaisa temperatūra būs zemāka par 0 un vēja ātrums būs lielāks par 10 metriem sekundē. Rīdzinieki aicināti ziedot labā stāvoklī esošus siltos apģērbus, cimdus, apavus, siltas zeķes, segas. Mantas var nodot Rīgas patversmēs – Maskavas iela 208, Eiženijas ielā 1 un Katoļu ielā 57 to darba laikā.