Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-18-1

Šī gada janvārī vidējā vecuma pensija Latvijā sasniegusi 320,27 eiro, kas ir par 18,53 eiro vairāk nekā pērn janvārī, liecina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras dati.  Pensijas saņēmēju skaits gada laikā samazinājies par 4124 cilvēkiem, proti, šogad janvārī pensijas saņēmuši 455 667, bet pērn – 459 791 cilvēks. Pagājušā gada decembrī lielākā daļa jeb 48,2% saņēma vecuma pensiju 200 līdz 300 eiro apmērā, 24,4% – 300 līdz 400 eiro apmērā, bet 7,4% senioru saņēma pensiju 400 līdz 500 eiro apmērā. Vienlaikus vecuma pensiju, kas mazāka par 100 eiro, saņēma 5,1% cilvēku, savukārt pensiju 100 līdz 200 eiro saņēma 6,6% senioru. Vienlaikus 1836 cilvēki ir lielākie pensiju saņēmēji, un viņu pensijas pārsniedz 1500 eiro mēnesī. Kopumā pensiju, kas lielāka par 500 eiro, saņēma 8,3% cilvēku.

Koalīcija vienojusies raiti virzīt nepieciešamos grozījumus nerezidentu īpatsvara mazināšanai banku sektorā. Konkrēti likumprojekti šodien vēl netika apspriesti. Finanšu ministre Dana Reizniece Ozola pagājušajā nedēļā tikās ar ASV Finanšu ministrijas sekretāra vietnieku pretterorisma jautājumos Maršalu Bilingsliju  un Latvija un ASV bijušas vienisprātis, ka Latvijas bankām ir būtiski jāmazina riskantais nerezidentu apkalpošanas bizness.

Valdošās koalīcijas partneri pagaidām nepauž atbalstu nacionālās apvienības  ierosinājumam pārtraukt piešķirt termiņuzturēšanās atļaujas par nekustamā īpašuma iegādi. VL-TB/LNNK priekšsēdētājs Raivis  sacīja, ka šādas izmaiņas varētu ietekmēt valsts budžetu, tāpēc tam nepieciešams vienprātīgs koalīcijas atbalsts, tomēr Zaļo un zemnieku savienība  par to bija skeptiska. ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze uzsvēra, ka budžets ir saplānots trīs gadu periodam, turklāt šis finansējums saistīts ar pirmā mājokļa atbalsta programmu. Koalīcija šo jautājumu nolēma nevirzīt, līdz ar to tas uz kādu laiku tiek atlikts.

Jelgavā atbildīgos dienestus piesardzīgus dara ledus sablīvējums Lielupē aiz Kārniņiem,  kas izveidojies janvārī, kad notika ledus kušana. Kopā ar jaunām ledus masām tas var radīt strauju ūdens līmeņa celšanos. Valdošās koalīcijas partneri ir atbalstoši par ieceri noteikt 11.novembri par oficiālu svētku dienu, savukārt par 16.marta paredzēšanu par atceres dienu vēl lems Saeimas frakcijas.”Vienotība” rosina noteikt 11.novembri par oficiālu svētku dienu, kurā godināt latviešu karavīrus.  Savukārt, Nacionālā apvienība rosina 16.martu noteikt par oficiālo latviešu karavīru atceres dienu.

Sestdien 91 gada vecumā miris slavenais franču modes dizainers Ibērs de Živenšī. Viņš  1952.gadā dibināja modes namu “Givenchy”, savulaik veidoja lielāko daļu no kino leģendas Odrijas Hepbernas  garderobes. Viņa tērpus valkāja arī ASV pirmā lēdija Džekija Kenedija un daudzi citi sabiedrībā zināmi cilvēki. Živenšī darinātie tērpi noteica standartu elegantam ģērbšanās stilam pagājušā gadsimta piecdesmitajos un sešdesmitajos gados un joprojām ietekmē Lielbritānijas karalienes Elizabetes II un citu  dāmu ģērbšanās stilu daudzviet pasaulē.

 Vācijas sociāldemokrātu  un kancleres Angelas Merkeles pārstāvēto konservatīvo līderi šodien oficiāli parakstījuši koalīcijas vienošanos par jaunās valdības izveidi. Domājams, ka Bundestāga deputāti jau trešdien balsos par Merkeles iecelšanu kancleres amatā un viņa un jaunās valdības ministri jau tajā pašā dienā nodos zvērestu. Merkelei šis būs ceturtais termiņš kancleres amatā.

Avots:LETA