Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas  padome noraidījusi AS “Conexus Baltic Grid” lūgumu atļaut komersantam pašam noteikt dabasgāzes pārvades sistēmas pakalpojuma tarifus. Regulators iesniegumu no “Conexus Baltic Grid” saņēma šā gada 5.janvārī, pēc kura lūdza komersantam iesniegt pamatojumu izteiktajam lūgumam. Regulators izvērtēja vēstuli ar pamatojumu izteiktajam lūgumam izsniegt šādu atļauju un nolēma to noraidīt.

Saeimas budžeta un finanšu  komisija šodien vienojās virzīt apstiprināšanai pirmajā lasījumā grozījumus likumā “Par akcīzes nodokli”, paredzot straujāk celt akcīzes nodokli degvielai, cigaretēm un alkoholam.

Saeimas Budžeta un finanšu komisija šodien lēma virzīt apstiprināšanai pirmajā lasījumā grozījumus Solidaritātes nodokļa likumā, paredzot, ka solidaritātes nodokli turpmāk novirzīs veselības aprūpes finansēšanai un sociālai apdrošināšanai.

NATO izveidojusi īsfilmu par nacionālās pretošanās kustību jeb tā dēvētajiem meža brāļiem Baltijā. Filmā izskaidrota partizānu rašanās un attēlotas iestudētas stilizētas cīņu ainas, kuras pavada bijušo nacionālās pretošanās kustības dalībnieku stāstītais par piedzīvoto. Latvijas nacionālie partizāni bija cīnītāji, kas ar partizānu kara metodēm cīnījās pret padomju okupācijas varu pēc Otrā pasaules kara.

Baltkrievija nosūtīs savām kaimiņvalstīm un starptautiskajām organizācijām uzaicinājumus sūtīt savus novērotājus uz rudenī gaidāmajām Krievijas un Baltkrievijas militārajām mācībām “Zapad-2017”,  šodien paziņojušas Minskas amatpersonas.  Minska  sola uzaicinās uz šīm mācībām arī militāros atašejus, kas akreditēti ārvalstu vēstniecībās Baltkrievijā. Gaidāmo Krievijas un Baltkrievijas mācību mērogi raisījuši nopietnas bažas kaimiņvalstīm. Lietuvas izlūkdienesti  atgādina, ka iepriekš, 2009. un 2013.gadā, Krievija šajās mācībās faktiski apguvusi iemaņas okupēt Lietuvas dienviddaļu.

Eiropas Savienība  stingri atbalsta Ukrainas teritoriālo integritāti, saskaroties ar Krievijas agresiju, šodien, viesojoties Kijevā, paziņojis Eiropadomes prezidents Donalds Tusks. Jau vēstīts, ka ES otrdien oficiāli apstiprināja ES un Ukrainas asociācijas līgumu. Bloka dalībvalstis paziņoja, ka nolēmušas oficiāli noslēgt ratifikācijas procesu, un līgums stāsies spēkā 1.septembrī.

Lielbritānija šodien publiskojusi likumprojektu par politisko, finanšu un tiesisko saišu saraušanu ar Eiropas Savienību , sperot nozīmīgu soli tā dēvētā “Breksita” procesā, taču opozīcija jau paziņojusi, ka vērsīsies pret valdības iecerēm. Likumprojekta apstiprināšana parlamentā var būt izšķiroša premjerministres Terēzas Mejas palikšanai valdības vadītājas krēslā.

Šajā nedēļas nogalē “Rīgas ūdens” sāks ūdensvada remontdarbus Dzirnavu ielā, tāpēc autovadītājiem būs jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem Dzirnavu ielā remontdarbi būs no Satekles ielas līdz Kļavu ielai un Dzirnavu ielas un Ernesta Birznieka-Upīša ielas krustojumā. Savukārt nākamās nedēļas sākumā seguma atjaunošanas darbi Dzirnavu ielā tiks uzsākti posmā no Gogoļa ielas līdz Marijas ielai. Brauktuve būvdarbu laikā tiks sašaurināta un ierobežots maksimālais braukšanas ātrums. Plānots, ka seguma atjaunošanas darbi uz brauktuves ilgs līdz jaunā mācību gada sākumam.

 Titulētā amerikāņu tenisiste Venusa Viljamsa pirmo reizi kopš 2009.gada šodien sasniedza Vimbldonas čempionāta finālu. Pusfināla mačā ar desmito numuru izliktā Viljamsa ar 6-4, 6-2 pieveica britu tenisisti Džoannu Kontu, kurai bija piešķirts sestais numurs.  Viljamsai šis ir jau devītais Vimbldonas čempionāta fināls karjerā.

Avots:LETA