Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_5

Latvijas balsstiesīgie iedzīvotāji, kuri šobrīd kā savu vienīgo personu apliecinošo dokumentu izmanto personas apliecību, 13.Saeimas vēlēšanām nepieciešamās vēlētāja apliecības varēs saņemt Pilsonības un migrācijas pārvaldes  nodaļās no 25.septembra. Vēlētāju apliecības izgatavotas nedaudz vairāk nekā 60 000 balsstiesīgo iedzīvotāju un to  izsniegšana notiks līdz pat 6.oktobrim.

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās likumprojektu, kas paredz 13.janvāra grautiņa dalībnieku amnestēšanu. Likumprojekta anotācijā skaidrots, ka tas nepieciešams arī tāpēc, lai amnestiju piemērotu Ansim Ataolam Bērziņam, kuram arī ticis piemērots sods par piedalīšanos šajos grautiņos. Amnestijas likumprojekta izmaiņu autori norāda, ka tas ir jāpieņem, lai mazinātu netaisnīgumu Bērziņa gadījumā.

Ārvalstu klientu noguldījumi Latvijas bankās šobrīd ir 20,5% apmērā, kas ir vēsturiski zemākais ārvalstu noguldījumu apmērs,  informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā . Ārvalstu klientu noguldījumi no 12,4 miljardiem eiro 2015.gadā ir sarukuši līdz 3,2 miljardiem  šā gada augusta beigās. Latvijas pārstāvju noguldījumu apmērs Latvijas bankās ir sasniedzis 79%, NVS valstu – 5%, Eiropas Savienības – 10%, bet pārējo valstu – 6%.

Ja uzņēmums dažādu Eiropas Savienības  dalībvalstu tirgū piedāvā produktu ar atšķirīgām īpašībām, to nedrīkst pārdot ar šķietami identisku marķējumu un zīmolu, jo tādējādi tiek maldināti patērētāji, uzskata Eiropas Parlamenta  deputāti,  šodien pieņemtā rezolūcijā aicinot izstrādāt kopēju “divējādās kvalitātes” produktu pārbaužu metodiku. Vairākās ES dalībvalstīs, galvenokārt Centrāleiropā un Austrumeiropā, veiktu pārbaužu un pētījumu rezultāti pierādījuši, ka vienotajā tirgū ar to pašu zīmolu tiek reklamēti un izplatīti atšķirīga sastāva un kvalitātes produkti.

Eiropas Centrālā banka šodien nedaudz pazemināja eirozonas ekonomikas izaugsmes prognozes šim un nākamajam gadam. Šim gadam iekšzemes kopprodukta pieauguma prognoze pazemināta no 2,1% līdz 2%, bet nākamajam gadam – no 1,9% līdz līdz 1,8%. 2020.gadam ekonomikas pieauguma prognoze saglabāta 1,7% līmenī. Inflācijas prognozi ECB nav mainījusi – tā joprojām lēš, ka šogad, nākamgad un 2020.gadā inflācija būs 1,7% līmenī.

28.septembrī  Īrijas zemo cenu aviokompānijas “Ryanair” stjuarti strekos piecās valstīs, un šīs streika dēļ nenotiks simtiem reisu. Streikā piedalīsies aviokompānijas stjuarti Beļģijā, Nīderlandē, Portugālē, Spānijā un Itālijā. Arodbiedrības norāda, ka gaidāmais būs lielākais streiks “Ryanair” vēsturē. Aviokompānijas darbinieki  cenšas panākt atalgojuma palielināšanu un darba apstākļu uzlabošanu.

Berlīne panākusi galīgo vienošanos ar Itāliju par to nelegālo imigrantu atpakaļsūtīšanu, kas notverti uz Vācijas robežas, šodien paziņojis Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers. Ministrijā skaidroja, ka par katriem 100 nelegālajiem imigrantiem, kas no Vācijas tiks nosūtīti atpakaļ uz Itāliju, 100 patvēruma meklētāji no Itālijas tiks pārvietoti uz citām ES dalībvalstīm, novedot pie “nulles neto efekta”, proti, Itālijā esošo imigrantu skaits no tā nemainīsies.

Zviedrijas policija aizturējusi aizdomās turamo lietā par kroņa dārglietu zādzību 31.jūlijā Stokholmā. Gaišā dienas laikā katedrālē tika nozagti divi 17.gadsimtā darināti kroņi un valsts ābols. Zādzību pastrādāja divi cilvēki, kas metās bēgt ar velosipēdu un pēc tam pārsēdās motorlaivā vai uz ūdens motocikla, aizbēgot pa Mēlarenas ezeru. Kroņa dārglietas joprojām nav atrastas, un izmeklēšana turpinās.

Avots:LETA