Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valsts finansējums Satiksmes ministrijai tās pamatfunkciju īstenošanai 2020.gadā varētu būt 343,73 miljoni eiro, kas ir par 2,8% vairāk nekā šogad, šodien Saeimas komisijā pauda satiksmes ministrs Tālis Linkaits .
Lielākā budžeta finansējuma daļa jeb 247,5 miljoni eiro ir valsts autoceļu fonds, bet 86,5 miljoni eiro paredzēti sabiedriskajam transportam.
Linkaits stāstīja, ka Latvijā ir ļoti plaša autoceļu saimniecība. Turklāt valstij ir jāuztur 25% no reģionālajiem un vietējiem autoceļiem, kas salīdzinoši ir ļoti liela daļa.

Konsulārajā dienestā līdz šim nav saņemta informācija, ka plūdos Bosnijā būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie.
Ministrija aicina valstspiederīgos, kuri atrodas Bosnijā, paziņot tuviniekiem par sevi.
Kā ziņots, daudzviet Bosnijā vakar pēc spēcīgām lietusgāzēm no krastiem izgājušas upes, applūdinot mājas un ceļus.
Vairākas pašvaldības Bosnijas vidienē un ziemeļos izsludinājušas ārkārtas stāvokli, lai cīnītos ar plūdiem, un aicina upju tuvumā dzīvojošos cilvēkus evakuēties. Pārrauta arī ūdens un elektrības piegāde, bet dažas skolas atcēlušas mācības. Lietusgāzes arī izraisījušas zemes nogruvums, liekot slēgt vietējos ceļus.

Savienotās Valstis brīdinājušas Eiropas Savienību , ka plāni stiprināt sadarbību aizsardzības jomā bloka iekšienē var izpostīt desmitgadēm ilgo transatlantisko sadarbību un kaitēt NATO.
Tomēr ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni uzskata ASV bažas par nepamatotām.
Savienoto Valstu bažas galvenokārt raisa Eiropas Aizsardzības fonds , kam paredzēti 14 miljardi eiro un kuru aprīlī apstiprināja Eiropas Parlaments (EP), kā arī ES Pastāvīgās strukturētās sadarbības programma.

Abas iniciatīvas paredz ES valstu sadarbību kopīgos projektos, lai izstrādātu jaunu bruņojumu, piemēram, iznīcinātājus un bezpilota lidaparātus, un izveidotu atbalsta sistēmas, piemēram, hospitāļus un apmācību centrus.

Avots:LETA