Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_1

Koalīcijas partijas vienojušās Valsts prezidenta amatam virzīt Eiropas Savienības tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūru, šodien paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš .
Saeimas opozīcijas partijas šim amatam varētu izvirzīt savu kandidātu , bet konkrētus pretendentus vēl pilnībā nenosauc. Valsts prezidenta vēlēšanas notiks pavasara otrajā pusē.

Valdība apņēmusies ēnu ekonomikas apmēru Latvijā samazināt līdz 17,1%, teikts Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadītās valdības rīcības plānā.
Iecerēts, ka ēnu ekonomikas īpatsvars Latvijā tiks samazināts no 2017.gadā reģistrētajiem 21,3% līdz vidējam rādītājam Eiropas Savienībā, kas provizoriski 2022.gadā varētu būt 17,1%.

Kultūras ministrija līdz 31.maijam izstrādās kultūras iestāžu darbinieku vidējā atalgojuma pieauguma grafiku.
Šis uzdevums ir daļa no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa valdības deklarācijas, kurā viens no uzdevumiem ir turpināt paaugstināt atalgojumu kultūras nozarē, nodrošinot to ne mazāku kā vidējo atalgojumu sabiedriskajā sektorā.

Valdība apņēmusies līdz 2020.gada maijam izstrādāt jaunas nodokļu politikas pamatnostādnes.
Plānots, ka līdz 2020.gada maijam tiks sagatavots izvērtējums par nodokļu politikas ietekmi uz dažādu ienākumu līmeņu iedzīvotāju grupām, lai identificētu, vai īstenotie pasākumi veicinājuši ienākumu nevienlīdzības samazināšanos.
Valdība apņēmusies turpināt nodokļu sloga pārnesi no darbaspēka nodokļiem uz netiešajiem nodokļiem, ceļot minimālo algu un tuvinot neapliekamo minimumu minimālajai algai, kā arī vienkāršojot darbaspēka nodokļu piemērošanu.

Šobrīd nekustamo īpašumu tirgū Latvijā vērojama veselīga izaugsme – 10% līdz 15% apmērā gadā, liecina “Swedbank” informācija.
Vidējā aizdevuma summa mājokļa iegādei pērn sasniedza 66 000 eiro, kas ir 10% pieaugums pret iepriekšējo gadu. 60% īpašumu tiek iegādāti Rīgā , savukārt pieprasījums Pierīgā un reģionos ir līdzīgs – attiecīgi 20% kā Pierīgā tā reģionos.

Vācijas prokuratūra šodien paziņoja, ka izvirzījusi bijušajam Vācijas autobūves koncerna “Volkswagen” vadītājam Martinam Vinterkornam un vēl četriem augsta līmeņa vadītājiem apsūdzības saistībā ar tā dēvēto dīzeļgeitas skandālu.
Prokuratūra vēsta, ka Vinterkorns zinājis par kaitīgo izmešu manipulēšanas programmatūras izmantošanu jau kopš 2014.gadad 25.maija, taču bija sniedzis garantijas varasiestādēm un klientiem par pretējo.
“Volkswagen” jau ir samaksājis miljardiem eiro soda naudās un kompensācijās patērētājiem šī skandāla dēļ, kas arī nopietni kaitējis šī uzņēmuma dīzeļautomobiļu tēlam.

Telavivas Universitāte šodien prezentējusi ar 3D printeri, izmantojot cilvēku audus, radītu miniatūras sirds prototipu ar šūnām, asinsvadiem, ventrikuliem un kambariem.
Līdz šim zinātniekiem bija izdevies veiksmīgi izprintēt tikai vienkāršus audus bez asinsvadiem.
Būtisks ir fakts, ka sirds veidota no cilvēka audiem un bioloģiskajiem materiāliem, lai izslēgtu implanta atgrūšanas risku.
Nākamais solis zinātniekiem ir laboratorijā “iemācīt” izprintētajām sirdīm uzvesties kā sirdīm.

Avots:LETA