Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-18-1

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests  no 1.jūlija plāno īstenot pilotprojektu – dienas laikā lielajās pilsētās uz izsaukumiem dotos brigādes ar diviem mediķiem, kuri paši arī vadītu speciālo transportlīdzekli. Šogad plānots izveidot 11 šādas brigādes – lielāko daļu Rīgā, un pa vienai – Jelgavā, Ventspilī, Valmierā un Daugavpilī. Oktobrī paredzēta pilotprojekta izvērtēšana. Ja tas būs veiksmīgs, tad nākamajos trīs gados  varētu izveidot 45 šādas brigādes.

Kultūras ministrija  par Latvijas Nacionālā teātra valdes locekli izraudzījusies aktieri un režisoru Jāni Vimbu, kurš amata pienākumus sāks pildīt 27.jūnijā. Nominācijas komisija atzinīgi novērtēja Vimbas iegūto izglītību ekonomikā. Viņš  konkursā spējis piedāvāt arī spēcīgāko vīziju par teātra turpmākās piecgades darbību un attīstību.

Rīgas Centrāltirgus telpās šodien veiktā kratīšana veikta kriminālprocesā saistībā ar Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim. Kratīšana esot papildus darbības jau esošam kriminālprocesam un veikta ne tikai Rīgas Centrāltirgū, kura pārraudzībā bija Āgenskalna tirgus, bet arī tirgus darbinieku dzīvesvietās, kā arī uzņēmumos, kuri, iespējams, bija saistīti ar šī objekta apsaimniekošanu. Aizdomās turēto kriminālprocesā patlaban nav.

Valsts policija  sākusi kriminālprocesu par huligānismu pret kādu skolēnu Tukuma pusē, kurš vakar operatīvajiem dienestiem ziņojis par it kā sagrābtajiem ķīlniekiem izglītības iestādē. Skolēns  vēlējies pārbaudīt, vai operatīvie dienesti reaģē arī uz īsziņu saņemšanu. Par gadījumu ir sākts kriminālprocess par huligānismu, kas paredz brīvības atņemšanu pat  uz laiku līdz diviem gadiem Policija lūdz bērnu vecākus pārrunāt ar saviem bērniem, ka ar šāda veida darbībām nevajadzētu jokot, jo par to draud kriminālatbildība.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija pagaidām neplāno rosināt izmaiņas par pensiju neapliekšanu ar nodokļiem, tomēr darba grupa izskatīs priekšlikumus, kas varētu tikt īstenoti no 2021.gada. Prasība par pensionāru neapliekamo minimumu vismaz minimālās algas apmērā tiek uzturēta spēkā jau vairākus gadus.

Latvijā 71% iedzīvotāju ir nepietiekamas peldētprasmes un katrs ceturtais  nonācis dzīvībai potenciāli bīstamā situācijā uz ūdens, liecina Latvijas Peldēšanas federācijas  aptauja. Aptaujas rezultāti liecina arī  par nepietiekamām zināšanām cilvēkdrošības uz ūdens jomā. Latvijā ik gadu noslīkst vidēji 130 cilvēku, tostarp bērni.

19.maijā, Muzeju nakts pasākumu laikā,  “Rīgas satiksme” organizēs papildus sabiedriskā transporta reisus un vairāki maršruti no pilsētas centra kursēs līdz plkst.2 naktī. Reisi tiks organizēti tā, lai tie apkalpotu lielāko daļu pilsētas mikrorajonu un muzejus, kas piedalās Muzeju nakts pasākumos.

Vācija un Lielbritānija vēlas neatkarīgu izmeklēšanu par vakar notikušo vardarbību gar Izraēlas un Gazas joslas robežu. Londona un Berlīne ar šādiem paziņojumiem nākušas klajā pēc tam, kad ASV nobloķēja kopīga ANO Drošības padomes paziņojuma pieņemšanu, kurā aicināts veikt neatkarīgu izmeklēšanu par vakar notikušo asiņaino vardarbību, kurā nogalināti 59 palestīnieši un vairāk nekā 2700 ievainoti.

 Krievijas prezidents Vladimirs Putins šodien atklājis 19 kilometru garo tiltu, kas savieno Krieviju ar Ukrainai piederošo, taču okupēto Krimas pussalu. Tikmēr Ukrainas premjerministrs Volodimirs Groismans paziņojis, ka šāda tilta uzbūvēšana pārkāpj starptautisko tiesību normas.

Avots:LETA