Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Veselības inspekcija  atļāvusi ekspluatācijā nodot Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jauno korpusu. Inspekcija atkārtoti veica jaunbūves higiēnisko novērtēšanu. Tā kā iepriekš konstatētās neatbilstības tikušas novērstas, inspekcija sniegusi atzinumu par objekta gatavību ekspluatācijai ar pozitīvu slēdzienu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs  lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret kāda Ogres bērnudārza amatpersonu un pieciem darbiniekiem lietā par fiktīvu nodarbināšanu, kuras rezultātā no pašvaldības prettiesiski iegūti 43 000 eiro.

Tiesa piemērojusi apcietinājumu diviem vīriešiem, kuri interneta vidē publicētā video un fotogrāfijās bija redzami, iespējams, izvarojam jaunu sievieti. Neviens no aizturētajiem iepriekš nav sodīts. Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess par izvarošanu, ja to izdarījusi personu grupa. Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem. Tāpat sākts kriminālprocess par seksuālu vardarbību, ja to izdarījusi personu grupa.

Mežaparka Lielās estrādes pārbūves otro kārtu plānots pabeigt līdz 2020.gada novembrim, bet koncertiem tā būtu pieejama 2021.gada vasarā, šodien informēja  Rīgas domes Īpašumu  departamenta direktors Oļegs Burovs . Viņš skaidroja, ka 2018.gada vasarā pēc Dziesmu svētkiem estrādes ēku nojauks un sāks būvēt jauno, ko plānots pabeigt 2020.gada novembrī. Ja 2020.gada vasarā skatuve nebūs pabeigta, Skolēnu Dziesmu un deju svētku organizatoriem varētu nākties lemt par pasākuma pārcelšanu no 2020.gada uz 2021.gada vasaru.

G20 valstu ārlietu ministri pēc divu dienu sanāksmes Bonnā šodien mudināja ASV prezidentu Donaldu Trampu nepieļaut viņa vadītās valsts izolēšanos no pārējās pasaules. G20 valstu ministru tikšanās bija arī ASV jaunā valsts sekretāra Reksa Tilersona debija uz globālās skatuves. ASV augstākais diplomāts piedalījās sarunās par vairākiem globāliem jautājumiem, arī par asiņainajiem konfliktiem Sīrijā un Austrumukrainā. Tomēr vēstījums, ko Tilersons visticamāk nogādās Baltajā namā, būs par Vašingtonas sabiedroto bažām, ka Trampa sauklis “Amerika pirmajā vietā” novedīs ASV pie izolācijas.

Avots:LETA