Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Mežaparka estrādes pārbūves kopējās izmaksas var sasniegt 77 miljonus eiro, šodien Dziesmu un deju svētku padomes pirmajā sēdē sacīja Rīgas domes Īpašumu departamenta direktors Oļegs Burovs. Šādas izmaksas aprēķinātas, iekļaujot jau paredzētās pirmās kārtas izmaksas 45 miljonu eiro apmērā. Burovs arī sacīja, ka šī gada augustā arhitekti būs gatavi prezentēt estrādes projekta otro daļu, piebilstot, ka Mežaparka Lielās estrādes pārbūves pirmā kārta tiks pabeigta noteiktajā termiņā – 2018.gada 18.jūnijā.

NATO Militārās komitejas laikā atzinīgi novērtēts Latvijas ieguldījums aizsardzības spēju stiprināšanā. Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš piedalījās NATO Militārās komitejas sanāksmēs Briselē, kur ar ASV štābu priekšnieku apvienotās komitejas priekšsēdētāju ģenerāli Džozefu Danfordu pārrunāja aktuālos sadarbības jautājumus aizsardzības jomā.
Danfords apstiprināja, ka ASV arī turpmāk sniegs atbalstu Latvijai aizsardzības jomā.

Saeimas komisija šodien atbalstīja izskatīšanai Saeimā virzīt likumprojektu, kas paredz, ka personas partijām varēs ziedot ne vairāk kā 30% no iepriekšējā taksācijas gadā deklarētajiem ienākumiem. Izmaiņas nepieciešamas, jo pašlaik partijai var dāvināt visus pēdējos trīs gados gūtos ienākumus. Atbildīgās iestādes pēc tam nevar pārbaudīt, cik patiesi ir šādu ziedotāju apgalvojumi, ka viņi dzīvo no vēl agrākā laikā gūtiem ienākumiem.

Lai Baltijas valstīm nodrošinātu alternatīvus gāzes piegādes ceļus, Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze  pauž cerību uz drīzu progresu, Polijai uzbūvējot gāzes vada starpsavienojumu ar Lietuvu. Polijas parlamentā uzrunājot Centrāleiropas un Austrumeiropas parlamentu priekšsēdētāju samita dalībniekus, Daudze norādīja, ka Baltijas valstīm svarīga ir reģionālā enerģijas tirgus izveide, kas dos būtisku pienesumu reģiona energodrošībai un mazinās atkarību no viena dominējošā enerģijas piegādātāja. Latvijas ilgtermiņa prioritāte ir efektīva reģionālā dabasgāzes tirgus izveide.

Uz pērn atjaunotā Brīvības gatves seguma transporta radītās slodzes dēļ ir iesēdušās atsevišķas notekas un būvuzņēmējs garantijas ietvaros veic to regulēšanas darbus.
Noteku iesēšanās, iespējams, ir notikusi dziļi apakšzemē esošo lietus ūdens pieņēmēju konstrukciju nolietojuma dēļ. Satiksmes departamentā skaidro, ka, lai pilnībā izslēgtu šādu situāciju veidošanos, būtu nepieciešams pilnībā pārbūvēt lietus ūdens pieņēmēju sistēmu, bet, lai šādus darbus veiktu, ir nepieciešams izstrādāt tehnisko projektu un pārbūvēt apakšzemes komunikācijas visā Brīvības ielā.

Dzintaru koncertzāles jaunajā sezonā, kas sāksies 2.jūnijā, bet noslēgsies 10.septembrī, norisināsies vairāk nekā 80 pasākumu, šodien informēja koncertzāles direktors Guntars Ķirsis. Sezonas laikā uz Dzintaru koncertzāles skatuves kāps tādi pazīstami mākslinieki kā Rikardo Muti, Elīna Garanča, Maksims Galkins, Londonas gospeļkoris, grupa “Smokie”, “Jumprava” un daudzi citi.
Savukārt sezonas noslēguma koncertā 10.septembrī uzstāsies Imants Kalniņš, grupa “Autobuss debesīs” un kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”. Jaunajā sezonā koncertzāle tikusi arī pie jauna flīģeļa, ko no astoņiem piedāvātajiem izvēlējās pianists Vestards Šimkus. Tāda modeļa flīģeļi tiek izmantoti daudzās prestižās pasaules koncertzālēs.

Skrituļotāju nakts braucienam pa Brīvības ielu reģistrējušies vairāk nekā 3000 dalībnieku. Brīvības ielas nakts brauciens notiks otro gadu pēc kārtas un tajā var piedalīties cilvēki ar skrituļslidām, skrejriteņiem vai skrituļdēļiem. Distance paredzēta no tirdzniecības parka “Alfa” līdz VEF Kultūras pilij un atpakaļ. Pasākuma laikā no 20.maija plkst.21.30 līdz 21.maija plkst.2 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Brīvības ielas posmā no tirdzniecības parka “Alfa” līdz Brīvības ielas un Ropažu ielas krustojumam. Sabiedriskais transports minētajā ielas posmā kursēs līdz plkst. 22.40.

Avots:LETA