Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_1

ASV un Eiropai ir ļoti svarīgi būt vienotām, ņemot vērā starptautiskās drošības izaicinājumus, tiekoties ar ASV Kongresa pārstāvjiem sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Viņa norādīja, ka Latvija augstu vērtē ASV nozīmīgo ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, un ir svarīgi, lai ASV turpina savu klātbūtni reģionā. Mūrniece pateicās par ASV Kongresa stingro atbalstu Baltijas valstīm, gan politiski, gan finansiāli stiprinot reģiona drošību un aizsardzību.

Latvijai jāveic stingras darbības, lai atjaunotu valts finanšu sistēmas reputāciju, šodien pavēstīja Starptautiskais Valūtas fonds, vienlakus atzīstot, ka   Latvijas banku sistēma ir stabila, likvīda un labi kapitalizēta. SVF ieskatā Latvijas finanšu sistēmai  vairāk jāatbalsta investīcijas. Neskatoties uz labvēlīgiem makroekonomiskiem apstākļiem, kreditēšanas pieaugums joprojām ir neliels, secinājuši  eksperti.

E-veselības sistēma traucējumi ir samazinājušies, tomēr tās darbība joprojām ir lēna,  sacīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Iepriekš ģimenes ārsti vienojās, ka jūlija sākumā izvērtēs, vai e-veselība funkcionē pietiekami labi. Turklāt, kamēr e-darbanespējas lapas un e-receptes  nevarēs izrakstīt 30 sekundēs, nav pilnvērtīgs zāļu reģistrs un nav vienkāršota lapu izrakstīšana, tikmēr ģimenes ārsti atliek citu funkcionalitāšu lietošanu un vienu dienu nedēļā nelietos e-veselības sistēmu. Veselības ministre maija pirmajā pusē solīja, ka divu mēnešu laikā e-veselības sistēma kļūs par “palīgu, nevis šķērsli” mediķiem.

Satversmes tiesā  ierosināta lieta par normām, kas paredz publicēt un vismaz astoņus gadus uzturēt valsts un pašvaldību institūciju mājaslapās informāciju par šo iestāžu amatpersonu un darbinieku atalgojumu. Lieta ierosināta pēc vairāku valsts dibinātu augstskolu, tostarp Rīgas Tehniskās universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes darbinieku pieteikuma. Pieteikuma iesniedzēji uzskata, ka tādas informācijas publicēšana un ilgstoša atrašanās internetā, kas identificē konkrētu personu un raksturo tās finansiālo stāvokli, ierobežo viņiem Satversmē nostiprinātās tiesības uz privātās dzīves, mājokļa un korespondences neaizskaramību.

Uz nākamo tiesas sēdi lietā par seksuālo vardarbību sociālās aprūpes centrā  “Ziedkalne” Jelgavas novadā, lieciniekus vedīs piespiedu kārtā. Šodien krimināllietas iztiesāšana atlikta , jo nebija ieradušies liecinieki.

Latvijas un Vācijas vienošanās par migrantu atpakaļuzņemšanu paredzēs sadarbību atbildīgo dienestu starpā.  Latvija ir starp valstīm, kas apņēmusies ar Vāciju noslēgt vienošanos par migrantu atpakaļuzņemšanu. Vienošanās vēl nav parakstīta, jo to šobrīd gatavo abu pušu Iekšlietu ministrijas. Cenšoties atrisināt migrācijas problēmu, kas apdraud Vācijas valdības stabilitāti, kanclere Angela Merkele panākusi 14 valstu piekrišanu operatīvi uzņemt atpakaļ šajās valstīs reģistrētos migrantus, kas mēģina iekļūt Vācijā.

 Vairāk nekā divas trešdaļas vāciešu atbalsta Vācijas kancleres Angelas Merkeles centienus atrast Eiropas Savienības  līmeņa risinājumu migrācijas krīzei pretēji iekšlietu ministra Horsta Zēhofera ierosinātajai vienpusējai robežu slēgšanai, liecina šodien publiskotā aptauja. Jau vēstīts, ka Zēhofers ir piedraudējis tuvāko trīs dienu laikā atkāpties no amata, ja kanclere nepiekāpsies abu politiķu konfliktā par imigrācijas politiku.

Avots:LETA