Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Valdošā koalīcija kārtējo reizi uz nedēļu atlika jautājuma izskatīšanu valdībā par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas  likvidāciju, pievienojot to Latvijas Universitātei, atklāja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Ministrs akcentēja, ka 28.martā valdība lems par šo jautājumu, kā arī prognozēja atbalstu lēmuma pieņemšanai. Šī jau ir otrā reize, kad koalīcija atliek lēmuma pieņemšanu par RPIVA.

Ministru prezidents Māris Kučinkis  atbalstīs Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas pievienošanu Latvijas Universitātei . Viņš atzina,ka šodien aicinājis visus koalīcijas partnerus par RPIVA lemt jau rīt. Premjerministrs uzskata, ka papildu nedēļa īsti neko nedošot.

Iepirkumu uzraudzības birojs  atļāvis Rīgas domes Īpašuma departamentam turpināt iepirkuma procedūru konkursā par Mežaparka Lielās estrādes pārbūves 1.kārtu, atstājot spēkā konkursa nolikumā iekļautās prasības. IUB Iesnieguma izskatīšanas komisijas lēmumā norādījis, ka SIA “Balt Trest” un SIA “Lemminkainen Latvija” sūdzības nav pamatotas, tāpēc nav iemesla atcelt kādas konkursa nolikuma prasības.

Izskatot vecāku iesniegumu saistībā ar bērna sasirgšanu ar leģionāru slimību, policija Aizkrauklē sākusi kriminālprocesu par nolaidību. Pašlaik konkrētas personas lietā vēl nav identificētas, jo tiek skaidroti lietas apstākļi. Legionelozes baktērija dažādās koncentrācijas atklāta gan daudzdzīvokļu mājas Lāčplēša ielā ūdensvadā pagrabā, gan pašā dzīvoklī, kur saslimis bērns. Citur pilsētā analīzes ņemtas netika, jo to neparedz normatīvie akti.

Finanšu ministrija  izsludinājusi konkursu uz VAS “Valsts nekustamie īpašumi”  valdes priekšsēdētāja un trīs valdes locekļu amatiem. Konkursā uz VNĪ valdes priekšsēdētāja amatu pretendenti var pieteikties līdz 26.aprīlim ieskaitot.

Tā kā sarunas saistībā ar Norvēģijā janvāra sākumā arestēto Latvijas sniega krabju zvejas kuģi “Senators” ir sākušās no principiāli atšķirīgām pozīcijām, būs nepieciešamas vairākas sarunu kārtas, lai nonāktu līdz kompromisam,  sacīja Ārlietu ministrijā . Vienlaikus Latvija uzsver nepieciešamību sarunās virzīties uz priekšu, jo zvejā iesaistītie Latvijas uzņēmumi cieš no dīkstāves radītajiem zaudējumiem. Ministrijā atgādināja, ka 22. un 23. martā Londonā gaidāmajā Ziemeļaustrumu Atlantijas zivsaimniecības komisijas  sanāksmē plānots sarunu turpinājums. ĀM pauda cerību, ka sarunas būs konstruktīvas un labs pamats kompromisa drīzai panākšanai.

ASV Federālā izmeklēšanas biroja  direktors Džeimss Komijs šodien apstiprinājis, ka viņa vadītā iestāde izmeklē Krievijas iejaukšanos pagājušā gada prezidenta vēlēšanu kampaņā, un konkrēti – iespējamo Krievijas slepeno sadarbību ar pašreizējā prezidenta Donalda Trampa komandu.

Avots:LETA