Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija  sākusi lietvedības administratīvā pārkāpuma lietā pret trīs darbiniecēm – divām par fizisku vai emocionālu vardarbību pret bērnu, bet vienai par emocionālu vardarbību pret bērnu. Izvērtējot divas martā un divas aprīlī veiktās bērnu tiesību ievērošanas pārbaudes rezultātus, inspekcija konstatējusi, ka centrā tiek pārkāptas bērna tiesības uz privāto dzīvi un labvēlīgu sociālo vidi. Pārbaudē atklājies, ka centrā tiek izmantotas nepedagoģiskas bērnu disciplinēšanas metodes, ko akceptējuši iestādes darbinieki, piemēram, bērnu likšana kaktā vai pirmsskolas vecuma bērnu likšana gulēt, ja bērns nav klausījis.

Latvijas vai Ventspils brīvostas iesaiste gāzesvada projektā “Nord Stream 2” nekādā veidā nav atbalstāma, uzskata ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens . Ministrs uzsvēra, ka valdība jau ir lēmusi nekādā veidā šajā projektā neiesaistīties. Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs un Ventspils mērs Aivars Lembergs  šodien paziņoja, ka Ventspils osta un divi tajā strādājošie termināļi “Noord Natie Ventspils Terminals” un “Eurohome Latvija” saņēmuši piedāvājumu iesaistīties “Nord Stream 2” gāzes vadu vidējā posma būvniecībā, nodrošinot cauruļu uzglabāšanu un piegādi caur Ventspils ostu. Pēc Ventspils brīvostas pārvaldes aplēsēm, kopējais Latvijas tautsaimniecības ieguvums no iesaistīšanās projekta realizācijā būtu 25 miljoni eiro.

Šogad pirmajā studiju gadā valsts un reģionālas veselības aprūpes iestādes gatavas par valsts budžeta līdzekļiem uzņemt 417 rezidentus, šodien diskusijā  teica Rīgas Stradiņa universitātes  Tālākizglītības fakultātes dekāne Ilze Grope. Veselības ministrijā norāda, ka nākamajā mācību gadā valsts finansēs rezidentūru 250 medicīnas studentiem un norādītais rezidentu skaits nenozīmējot, ka ārstniecības iestādes ir gatava šos rezidentus paturēt arī pēc mācību pabeigšanas, īpaši tas esot attiecināms uz Rīgas ārstniecības iestādēm. Visvairāk gan valsts, gan reģionālajās veselības aprūpes iestādēs nepieciešami anesteziologi un reanimatologi, ginekologi un dzemdību speciālisti, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsti, internisti un kardiologi, kā arī citi speciālisti. Pieprasītās specialitātes rezidentus slimnīcas ir gatavas uzņemt un pie sevis apmācīt jau pirmajā studiju gadā.

Eiropas Komisijas  prezidents Žans Klods Junkers trešdien apmeklēs Londonu, lai apspriestu gaidāmās “Breksita” sarunas.  Junkeru uz Londonu uzaicinājusi Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja, lai apspriestu Lisabonas līguma 50.panta procesu. Jau ziņots, ka Eiropas Savienības  dalībvalstis, izņemot Lielbritāniju, 29.aprīlī pulcēsies uz samitu, lai vienotos par politiskajiem mērķiem “Breksita” sarunās.

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētais Nacionālās hokeja līgas  klubs Bufalo “Sabres” šodien no galvenā trenera amata atbrīvojis Denu Bailsmu. Kopā ar Bailsmu atlaists arī ģenerālmenedžeris Tims Marejs, bet viņu aizstājēju meklēšana tiks uzsākta vien tagad. Bailsma “Sabres” vienību vadīja iepriekšējās divās sezonās pēc tam, kad atlaists bija Teds Nolans, kurš savulaik trenējis arī Latvijas hokeja izlasi. Tomēr vienība jau sesto sezonu pēc kārtas nespēja kvalificēties izslēgšanas turnīram, turklāt šogad savāca par trim punktiem mazāk nekā pērn.

Avots:LETA