Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_5

Tiesa šodien nolasīja pilno spriedumu un piesprieda astoņu gadu ieslodzījumu uzņēmējam Gulamam Mohammedam Gulami, krimināllietā par vairāk nekā deviņus miljonus eiro vērtās Tadžikistānas kokvilnas kravas pazušanu. Viņa sievai Valentīnai Gulami  piespriests septiņus gadus ilgs cietumsods, bet Larisai Karpenko – pieci gadi cietumā.. Gulami aizstāvis Egons Rusanovs norādīja, ka spriedumu plāno pārsūdzēt.

Rīgas mērs un partijas “Saskaņa” līderis Nils Ušakovs nestartēs ne šoruden gaidāmajās Saeimas, ne nākamgad paredzētajās Eiropas parlamenta vēlēšanās. Ušakovs uzsvēra, ka tāds ir viņa lēmums un viņš vēl plāno strādāt Rīgā.

Ārlietu ministrija  sadarbībā ar Saeimu un Kultūras ministriju svētdien rīkos īpašu Latvijas valsts simtgades pasākumu, kurā oficiālajiem ārvalstu viesiem būs iespēja iepazīties ar Dziesmu un deju svētku tradīciju. Pasākumā sveiks aptuveni 250 ārvalstu viesus un Latvijā akreditētos vēstniekus, kurus šajā vakarā tieši pirms svētku noslēguma koncerta  iepazīstinās ar Dziesmu svētku lomu un nozīmi Latvijas tautas vēsturē, Latvijas valsts veidošanās laikā,  tautas vēsturiskajos līkločos, kā arī Dziesmu un deju svētku tradīciju starptautiskā kontekstā.

Nedēļas nogalē Mežaparka Lielajā estrādē un Daugavas stadionā būs pieejamas reemigrācijas veicināšanas konsultācijas, kurās visiem interesentiem sniegs informāciju par reemigrācijas veicināšanas pilotprojekta iespējām.  No visiem, kas jau  izmantojuši koordinatoru konsultācijas, Latvijā atgriezušās 20 ģimenes , savukārt 31 ģimene  paudusi viedokli, ka pie labvēlīgiem apstākļiem plānotu atgriezties Latvijā.

Zema iedzīvotāju uzticība tieslietu sistēmai var novest pie tādām situācijām kā “Brexit”, jo tieslietu sistēmai neticoši cilvēki  mēdz būt pasīvi arī  politiskajos procesos, šodien  pauda Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas  ģenerālsekretārs Anhels Gurija, kurš šobrīd uzturas vizītē Latvijā. Viņš skaidroja, ka viens no veidiem kā uzlabot tieslietu sistēmas darbu ir veicināt tiesnešu specializāciju, lai katram tiesnesim būtu lietas, kurās viņš ir augstākā mērā kompetents.

 

Kremlis šodien brīdināja, ka tirdzniecības karš starp ASV un Ķīnu radīs sekas pasaules ekonomikai, vienlaikus norādot, ka Krievija ir gatava aizsargāt savas intereses ekonomiskās neskaidrības laikā. Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs piebilda, ka Maskava savstarpējos muitas tarifus, ko ASV un Ķīna noteikušas viena otrai, uzrauga ar lielu uzmanību. Jau informējām, ka  šodien  stājušies spēkā jaunie ASV muitas tarifi attiecībā  uz Ķīnas ražojumiem, un Pekina nekavējoties ieviesusi atbildes tarifus ASV precēm.

Eksplodējot mīnmetējam, armijas poligonā Ukrainas rietumos šodien gājuši bojā trīs karavīri un vēl deviņi guvuši ievainojumus. Ukrainas Aizsardzības ministrija skaidroja, ka nav tikuši pienācīgi ievēroti drošības noteikumi. Ministrija arī informēja, ka apturēta šādu tipa mīnmetēju izmantošana.

Spānijas ziemeļu pilsētā Pamplonā sācies slavenais Svētā Fermina vēršu skrējienu festivāls. Plānots, ka pirmais vēršu skrējiens notiks sestdien, neskatoties uz dzīvnieku tiesību aizstāvju protestiem. Vēršu skrējieni Pamplonā notiek kopš 1911.gada. Bīstamie skrējieni vidēji ilgst nepilnas četras minūtes. Visā vēršu skrējienu vēsturē dzīvību zaudējuši 15 cilvēki.

Štīrijas provinces neieinteresētības dēļ atsaukta Grācas un Šlādmingas kandidēšana uz 2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu, informē Austrijas Olimpiskā komiteja .
Līdz ar to paliek piecas sākotnējās kandidātes, kuru vidū ir arī Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma, kas 2026. gada olimpiskās spēles rīkotu sadarbībā ar Latviju, kur notiktu renes sporta veidu sacensības. Pārējās četras pretendentes ir Turcija, Itālija , Japāna un Kanāda . Nākamā gada septembrī oficiāli tiks paziņots, kur spēles notiks.

Avots:LETA