Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Līdz 6.februārim Latvijā reģistrēti 87 salmonelozes gadījumi, , tostarp 82 gadījumos saslimšana konstatēta bērniem. Saslimšanas gadījumu skaits četru dienu laikā pieaudzis par 26.  SIA “Kindercatering”, iespējams, atkārtoti izraisījis salmonelozes uzliesmojumu vairākās Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs. Šis uzņēmums salmonelozes uzliesmojumā tika vainots jau 2016.gada septembrī un šī gada janvārī prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu uzņēmumam.

Pārtikas piegādātājs SIA “Kindercatering” savā darbībā ir pieļāvis higiēnas prasību pārkāpumus, par ko uzņēmumam tiks piemērots sods, atklāja Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Ilze Meistere. Jau informējām, ka šis pārtikas piegādātājs iespējams, atkārtoti izraisījis salmonelozes uzliesmojumu vairākās Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs.  “Kindercatering” pārstāve Gita Želve  atzina, ka tas varēja notikt cilvēciska faktora dēļ, kļūdu pieļaujot kādam no uzņēmuma darbiniekiem.

Aizsardzības ministrijā   parakstīs līgumu par Izraēlā ražoto dažāda veida prettanku raķešu sistēmu “Spike” iegādi 108 miljonu eiro vērtībā. Prettanku ieroču spēju attīstīšana ir viena no aizsardzības nozares prioritātēm, un prettanku raķešu sistēmas “Spike” atzītas par atbilstošākajām Nacionālo bruņoto spēku operacionālajām prasībām.

Valsts policija  jau drīzumā plāno sagatavot ierosinājumu par atalgojuma palielināšanu zemāk atalgotajiem policistiem, piemēram, ceļu policistiem un patruļpolicistiem, šodien  paziņoja VP priekšnieks Ints Ķuzis. Šobrīd kārtībnieks un ceļu policists vidēji saņem   682 eiro pēc nodokļu nomaksas, norādīja Ķuzis piebilstot, ka  šobrīd dienestā  trūkst 13% likumsargu.  Lielākais darbinieku trūkums vērojams speciālo objektu pārvaldē un Ceļu policijā.

Janvārī reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā pieaudzis līdz 7%, kas ir par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā pagājušā gada decembrī, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras  apkopotā informācija. Reģistrēto bezdarbnieku skaits mēneša laikā palielinājies par 2015 cilvēkiem, sasniedzot nedaudz vairāk kā  65 tūkstošus.

Vācijas sociāldemokrātu  līderis Martins Šulcs šodien paziņojis, ka tomēr atteicies no ieceres ieņemt ārlietu ministra amatu jaunajā “lielās koalīcijas” valdībā, par kuras veidošanu šonedēļ sociāldemokrāti panāca vienošanos ar kancleres Angelas Merkeles pārstāvētajiem konservatīvajiem. “Manas personiskās ambīcijas ir stādāmas zemāk par partijas interesēm,” piebildis Šulcs, acīmredzami norādot uz plašo neapmierinātību sociāldemokrātu  rindās ar viņa iespējamo sēšanos ministra krēslā.

Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins šodien oficiāli pasludināja 23. Ziemas olimpiskās spēles, kas notiks Phjončhanā, par atklātām. Līdz ar to ir dots starts Olimpiādei, kurā piedalīsies teju 3000 sportisti. Viņu vidū būs arī 34 Latvijas pārstāvji. Starptautiskās Olimpiskās komitejas  prezidents Tomass Bahs atklāšanas ceremonijā īpaši aicināja sportistus “palikt tīriem”. Kā zināms, dopinga skandālu dēļ no dalības olimpiskajās spēlēs ir diskvalificēta Krievija un šīs valsts sportisti atklāšanas ceremonijā iznāca zem olimpiskā karoga, ko nesa kāda no sacensību brīvprātīgajām. Bahs slavēja Ziemeļkoreju un Dienvidkoreju, kas atklāšanas ceremonijā iznāca kopā ar stilizētu karogu, kur uz balta fona apvienota šo valstu teritorija.

Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu uguni šodien iededza leģendārā Dienvidkorejas daiļslidotāja Juna Kima. Līdz Kimai lāpu nogādāja divas dāmu hokejistes, no kurām viena bija no Dienvidkorejas, bet otra no Ziemeļkorejas. Kā zināms, olimpiskajās spēlēs dāmu hokeja turnīrā piedalīsies vienota Korejas komanda. Līdz pat pēdējam brīdim organizatoriem izdevās noslēpt, kas iedegs Olimpisko lāpu un tas nekur tā arī neizskanēja.

Avots:LETA