Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_5

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai  joprojām nav tiesiska pamata atstādināt no amata pienākumu pildīšanas Valsts vides dienesta  ģenerāldirektori Ingu Koļegovu, apstiprināja nozares ministra  Kaspara Gerharda  preses sekretāre Santa Vaļuma.  Prokuratūra nav noteikusi ierobežojumus vai aizliegumu Koļegovai ieņemt VVD vadītājas amatu. Viņu nevar atbrīvot,   kamēr lieta nav izskatīta tiesā un nav pieņemts tiesas spriedums, kas stājies likumīgā spēkā.

Nesamierinoties ar virknes jautājumu nevirzīšanos, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība  apsver iespēju septembrī organizēt protesta akciju, pastāstījaarodbiedrības  priekšsēdētāja Inga Vanaga. Nākamajā nedēļā, 14.augustā, arodbiedrība  lemts par nākamajiem soļiem,  no kuriem pirmais varētu būt pikets.  Ja nelīdzēs arī tas, tad arodbiedrība sākšot  “ļoti agresīvu kampaņu”, aicinot nebalsot par tiem politiskajiem spēkiem un politiķiem, kas nepilda iepriekš skolotājiem  dotos solījumus.

Valsts ieņēmumu dienests  šogad septiņos mēnešos valsts budžetā iekasējis 5,47 miljardus eiro, kas ir par 69,4 miljoniem  jeb 1,3% vairāk, nekā plānots. Salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, budžeta ieņēmumi palielinājušies par 0,54 miljardiem eiro jeb 11,1%.

Igaunijas vides ministrs  gatavojas ierosināt izveidot kopīgu Latvijas un Igaunijas dzērienu iepakojuma depozīta sistēmu, kas dotu iespēju Latvijā pirktu dzērienu iepakojumu nodot Igaunijā un otrādi. Igaunijā iepakojuma depozīta sistēma darbojas kopš 2005.gada. Igaunijas vides ministrs piebildis, ka kopīgas Latvijas un Igaunijas iepakojuma depozīta sistēmas izveide būtu starpvalstu sadarbības piemērs citām Eiropas Savienības valstīm, kas tās mudinātu radīt līdzīgus starptautiskus risinājumus.

Eiropas Komisija  gatavojas septembrī nākt klajā ar ierosinājumiem, kā panākt, lai lielie interneta uzņēmumi, piemēram, “Facebook” un “Google” identificē teroristisku saturu savās platformās un nekavējoties to  izdzēš . ES drošības komisārs Džūlians Kings  jūlijā uzsvēra, ka teroristu draudi joprojām ir lieli un drīzumā nekur nepazudīs.

Īrijas zemo cenu aviokompānija “Ryanair” piektdien atcēlusi reisus no lidostas “Rīga” uz Beļģijas galvaspilsētu Briseli un Vācijas pilsētām Berlīni un Brēmeni. Attiecīgi piektdien atcelti arī “Ryanair” reisi no šim trim pilsētām uz Rīgas lidostu. Kā ziņots, streika dēļ “Ryanair” paziņojis par gandrīz 400 reisu atcelšanu piektdien.

Ārlietu ministrijas rīcībā nav informācijas par Latvijas valstspiederīgajiem, kuri būtu cietuši Indonēzijā notikušajā zemestrīcē. Konsulārajā reģistrā savu atrašanos Indonēzijā reģistrējuši divi Latvijas valstspiederīgie. Jau vēstīts, ka svētdien Indonēzijas Lombokas salu satricināja zemestrīce, kurā bojāgājušo skaits šodien pieaudzis līdz 319, teju 1500 cilvēku guvuši smagus savainojumus un nogādāti slimnīcās.

Saistībā ar  izteikumiem par parandžām, pret Lielbritānijas bijušo ārlietu ministru Borisu Džonsonu tiks uzsākta izmeklēšana par iespējamo Konservatīvās partijas ētikas kodeksa pārkāpumu. Laikrakstā “The Daily Telegraph” Džonsons šonedēļ kritizēja Dānijas aizliegumu nesāt parandžas, taču vienlaikus norādīja, ka šis tradicionālais musulmaņu sieviešu apģērbs esot pazemojošs un liekot sievietēm izskatīties pēc pastkastītēm vai banku laupītājiem. Šie Džonsona izteikumi izsaukuši nosodījumu no dažu politiķu puses, kā arī musulmaņu organizāciju sašutumu.

 Šodien teju visās novērojumu stacijās pārspēts 9.augusta karstuma rekords, turklāt Kolkā sasniegta absolūti augstākā gaisa temperatūra, līdz +32,1 grādam, pārspējot ne tikai 9.augusta, bet arī mēneša un visa gada siltuma rekordu. Vēl nedaudz lielāks karstums  reģistrēts Mērsragā, Rucavā, Dobelē, Jelgavā, Bauskā un Rīgas lidostā. Visaugstāk – līdz +33,5  grādiem gaiss sakarsa Bauskā. Arī rītdiena būs ļoti karsta, bet gaidāms spēcīgs vējš – dienvidu vēja ātrums brāzmās pastiprināsies līdz pat 17 metriem sekundē.

Avots:LETA