Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_2

Valdība šodien atbalstījavairāk nekā 800 000 eiro piešķiršanu Tieslietu ministrijai, lai varētu nodrošināt septembrī gaidāmo pāvesta Franciska vizīti. Liela daļa no līdzekļiem paredzēta rekonstrukcijas darbiem Aglonas bazilikā, bet līdzekļi nepieciešami arī vispārējās drošības un kārtības nodrošināšanai, pasākuma translācijai televīzijā un citiem mērķiem.

 

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca pagājušo gadu noslēgusi ar gandrīz 200 000 eiro zaudējumiem, liecina slimnīcas pārskats. Minētie zaudējumi pēc nodokļiem ir lielāki nekā 2016.gadā, kad slimnīca gadu pabeidza ar 2315 eiro zaudējumiem.

 

Igaunijā ir atjaunota prāmju satiksme ar Roņu salu, kas spēcīgā vēja dēļ piecas dienas bija pilnībā pārtraukta. Igaunijas valsts pārvaldes ministrs nesen izteicies, ka Roņu sala “allaž bijusi diezgan ekstrēma vieta gan dzīvošanai, gan tās apciemošanai”. Prāmju satiksme ar salu gada laikā izmaksā 530 000 eiro, bet lidojumi, kas tiek nodrošināti no 1.novembra līdz 30.aprīlim, – vēl 420 000. ”

 

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka sarunās ar Ziemeļkoreju tiek panākts progress, neskatoties uz mediju ziņoto par aktivitātēm Ziemeļkorejas kodolobjektos. Tikmēr ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo ceturtdien plāno doties uz Ziemeļkoreju, lai detalizētāk izstrādātu Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna noslēgto apņemšanos par kodolieroču samazinājumu. Gadījumā, ja sarunas noritēs veiksmīgi, Tramps varētu uzaicināt Kimu septembrī apmeklēt Ņujorku.

 

Latvijas Nacionālajā digitālajā bibliotēkā izveidota jauna kolekcija “Dziesmu svētku krātuve”, kurā apkopoti daudzveidīgi materiāli par Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku vēsturi un attīstību. Kolekcija pieejama interneta vietnē “dziesmusvetki.lndb.lv”, un tajā iespējams uzzināt par Dziesmu un deju svētku pirmsākumiem 1873.gadā, kā arī to attīstību līdz mūsdienām. Kolekciju veido teju 3000 digitalizētas kultūras vērtības – attēli, plakāti, fotogrāfijas, publikācijas, svētku organizācijas dokumenti, nošu izdevumi, skaņu ieraksti, virsdiriģentu un virsvadītāju atmiņu stāsti un citi materiāli.

 

 

Avots:   LETA