Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_1

Zvērinātu advokātu padomes lēmums izslēgt Saeimas deputātu Aldi Gobzemu no advokatūras var ietekmēt Satversmes aizsardzības biroja lēmumu jautājumā par pielaides valsts noslēpumam piešķiršanu Gobzemam, šodien Latvijas Radio apliecināja SAB direktors Jānis Maizītis. Maizītis atgādināja Latvijas Zvērinātu advokātu padomes  pausto, ka Gobzema gadījumā neesot tikusi ievērota klienta konfidencialitāte, kas arī varot būt viens no aspektiem, kuru vērtē SAB pārbaudē.

Premjera amatam nominētais Aldis Gobzems visvairāk ministru posteņus piedāvā Jaunajai konservatīvajai partijai, kurai būtu jāpārkāpj pašas noteiktā “sarkanā līnija” un valdībā jāsastrādājas ar Zaļo un zemnieku savienību, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Sev “KPV LV” vēlas trīs vietas valdībā – Gobzems būtu premjers, Saeimā neiekļuvušais Roberts Spručs ieņemtu finanšu ministra amatu, bet par iekšlietu ministru partija vēlētos redzēt savu Saeimas deputātu Ralfu Nemiro. Jaunajai konservatīvajai partijai tiek piedāvāti četri ministru posteņi: satiksmes ministra, veselības, izglītības un tieslietu. Apvienībai “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Gobzems piedāvā trīs ministru posteņus: vides aizsardzības un reģionālās attīstības, labklājības un kultūras. ZZS un “Jaunajai vienotībai”  tiek piedāvāts pa divām vietām Ministru kabinetā: zemkopības un aizsardzības ministru amatus. Savukārt “Jaunās vienotības” pārstāvji varētu ieņemt ekonomikas un ārlietu ministru amatus.

Ministru prezidenta amata kandidāta Alda Gobzema piedāvātais valdības sastāvs jebkurā gadījumā tiks virzīts balsojumam Saeimā, šodien žurnālistiem solīja pats Gobzems. Premjera kandidāts iecerējis, ka turpināsies partiju sarunas par valdības sastāva galīgo piedāvājumu. Kā ziņots, Gobzems visvairāk ministru posteņus piedāvā Jaunajai konservatīvajai partijai, kurai būtu jāpārkāpj pašas noteiktā “sarkanā līnija” un valdībā jāsastrādājas ar Zaļo un zemnieku savienību.

No valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” Veselības ministrijai tika piešķirti 6,1 miljonu eiro, lai apmaksātu izsniegtos rēķinus par Latvijas iedzīvotājiem sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem citās valstīs, šodien lēma valdība. Kā norādīja Veselības ministrija, 10.okrobrī neapmaksātās saistības par saņemtajiem rēķiniem  par Latvijas iedzīvotājiem sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem Eiropas Savienības sociālā nodrošinājumā sistēmas ietvaros bija 12,9 miljoni eiro.

Vairāk nekā 50 pašmāju kultūras nozares pārstāvji un sabiedrībā pazīstamas personības parakstījušas vēstuli Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Ministru kabineta pārstāvjiem un Saeimas deputātiem, kurā aicina neatbalstīt Latvijas pievienošanos ANO Migrācijas paktam. Vēstulē pausts, ka ANO Migrācijas pakts apdraud Latvijas suverenitāti valsts robežu, migrācijas, ārpolitikas un cilvēktiesību jautājumos.

Valsts akciju sabiedrībai “Latvijas valsts meži” tiks lūgts veikt vienreizēju ziedojumu 100 000 eiro apmērā Likteņdārzam, lai nesamazinātos uzņēmuma ik gadus ziedotā summa nacionālas nozīmes kultūras pasākumiem, paredz šodien Ministru kabinetā atbalstītais kultūras ministres Daces Melbārdes priekšlikums.

Šodien Francijā pieņēmušies spēkā skolēnu protesti, un vairākās vietās visā valstī demonstranti pielaiduši uguni ēkām un iesaistījušies sadursmēs ar policiju. Pēdējās nedēļas laikā skolēni pamazām arvien aktīvāk iesaistījušies tā dēvētajā dzelteno vestu kustībā, kuru sākotnēji izraisīja valdības lēmums paaugstināt akcīzes nodokli degvielai, bet pakāpeniski tā izvērsusies daudz plašākos protestos, atspoguļojot vispārējo sabiedrības neapmierinātību ar prezidenta Emanuela Makrona politiku.

Francijas premjerministrs Eduārs Filips šodien paziņoja par jaunu piekāpšanos “dzelteno vestu” protesta kustībai, sakot, ka 1.janvārī plānotā degvielas nodokļa celšana tiek atlikta uz sešiem mēnešiem. Nodokļa celšanas apturēšana būs saistīta ar citiem pasākumiem, lai izbeigtu divas nedēļas ilgstošos protestus, pavēstīja avoti valdībā.

Sākot no piektdienas, 7.decembra, tiks samazināts maksimāli atļautais braukšanas ātrums uz Dienvidu tilta.  Maksimāli atļautais braukšanas ātrums tiks samazināts, lai paaugstinātu satiksmes drošību līdzīgi kā iepriekšējos gados. Minētais ātruma ierobežojums tiks saglabāts līdz pat nākamā gada pavasarim.

No 2019.gada maija eksperimentālā kārtā varētu slēgt automašīnu satiksmi Krišjāņa Barona ielā, šodien preses pārstāvjiem sacīja Rīgas domes mērs Nils Ušakovs. Viņš skaidroja, ka šāda iecere radusies sadarbībā ar dāņu arhitekta un pilsētplānotāja Jana Gēla biroja pārstāvjiem. Līdz ar to Krišjāņa Barona iela būs atvēlēta tikai sabiedriskajam transportam, kā arī velosipēdistiem un gājējiem.

Avots: LETA