Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_1

Latvija bija, ir un būs valsts, kur godā dažādas kultūras un tradīcijas, to uzrunājot klātesošos Vērmanes dārzā Tautu dienā “Rīta ausma” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzsvērot, ka savas kultūras vērtību un tradīciju apzināšanās un kopšana stiprina pašapziņu, padarot stiprāku valsti. Šodien visas dienas garumā Vērmanes dārzā norisinās Tautu diena, kuras laikā ar savām tradīcijām apmeklētājus iepazīstina Latvijas teritorijā dzīvojošās dažādās etniskās kopienas.

 

Vakar mediķi sīku traumu gadījumos snieguši palīdzību 18 Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku dalībniekiem. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā norāda, ka arī svētku ceturtā diena pagājusi mierīgi, un mediķi ārstniecības iestādēs papildus izmeklējumiem un pārbaudēm nogādājuši nelielu skaitu dalībnieku. Mediķi aicina svētku dalībniekus arī turpmāk parūpēties par savu veselību, turklāt, tā kā tuvojas siltāks laiks, aicina neaizmirt par regulāru šķidruma uzņemšanu un galvassegu.

 

Valsts ieņēmumu dienests pēdējos gados vidēji atklāj un konfiscē aptuveni pustonnu narkotisko vielu, informē Muitas pārvaldē, norādot, ka pēdējā laika tendence ir narkotisko vielu pasūtījumi internetā un piegāde pa pastu. Patlaban jau katru dienu pastā tiek aizturēti narkotisko vielu sūtījumi.

 

Uzņēmējdarbības vidi Latvijā kā sliktu vērtē 61% uzņēmēju, liecina Biznesa augstskolas “Turība” Biznesa indekss, kas tapis sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS. Tostarp katrs otrais uzņēmējs to dēvē kā drīzāk sliktu, bet katrs devītais – kā ļoti sliktu. Vispozitīvāk uzņēmējdarbības vidi Latvijā vērtē mazie uzņēmumi, kuru vidū to par labu uzskata 38% aptaujāto.

 

ASV prezidenta Donalda Trampa vizītes laikā virs Londonas lidināsies dirižablis, kura veidolā Tramps būs attēlots kā zīdainis autiņbiksītēs,  paziņojuši protesta akcijas organizatori, kuri nākuši klajā ar šādu paziņojumu pēc tam, kad saņēmuši atļauju no Londonas mēra Sadika Hana. Plānots, ka sešus metrus garais oranžais dirižablis palidos garām parlamenta ēkai 30 metru augstumā. Internetā vairāk nekā 10 000 cilvēku parakstīja petīciju par šādas protesta akcijas sarīkošanu.
Jau vēstīts, ka Tramps nākamajā nedēļā dosies valsts vizītē uz Lielbritāniju, kur tiksies ar premjerministri Terēzu Meju un karalieni Elizabeti II. Vizītes laikā Lielbritānijā gaidāmi lieli protesti.

 

 

Avots:   LETA