Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_1

Eiropas Komisijas ierosinājumu bloka ārējo robežu stiprināšanai var nebūt iespējams īstenot tik ātri, cik bija plānots, šodien atzinuši Vācijas un Austrijas iekšlietu ministri. Lai cīnītos pret nelegālo imigrāciju, Eiropas Komisija iepriekš ierosināja līdz 2020.gadam izvietot uz bloka ārējām robežām 10 000 cilvēku. Lai gan imigrantu pieplūdums Eiropā ir ievērojami sarucis, nelegālā imigrācija joprojām ir aktuāla problēma Eiropas Savienībā, kas, domājams, kļūs vēl akūtāka pirms maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Divu dienu vizītē Latvijā ieradies Dānijas kroņprincis Frederiks un kroņprincese Mērija. Vizīte tiks aizvadīta Latvijas simtgades noskaņās – Dānija Latvijai sagādājusi vairākas – arī paliekošas dāvanas. Kroņprincim Frederikam Latvija nav sveša zeme – viņš par Baltiju interesējies jau kopš studiju laikiem. Dānijas kroņprincis Frederiks un kroņprincese Mērija ierodas kā vieni no pēdējiem augstajiem viesiem Rīgā Latvijas simtgades zīmē, izceļot abu valstu īpašās attiecības.

Pāreja uz valsts valodu mazākumtautību skolās Latvijā tiks konsekventi ieviesta un atbilst starptautiskajām saistībām, tikšanās laikā ar Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas augsto komisāru mazākumtautību jautājumos Lamberto Zanjēru sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Vienlaikus ārlietu ministrs apliecināja, ka pieņemtā izglītības reforma Latvijā sniegs vienlīdzīgas iespējas visiem skolu absolventiem bez jebkāda veida diskriminācijas.

Premjera amatam nominētā Alda Gobzema lēmums no valdības veidošanas sarunām neizslēgt Zaļo un zemnieku savienību  dod viņam iespēju novelt vainu par iespējamu sarunu neizdošanos uz kādu citu politisko spēku, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda politologs Filips Rajevskis. Tikmēr deputāta Artusa Kaimiņa paziņojums par to, ka viņš neatbalsta ZZS dalību valdībā, tādējādi iebilstot paša partijas biedra piedāvātajam valdības modelim, Rajevskis vērtēja kā negaidītu, jo tādējādi Kaimiņš esot nostājies ne tikai pret Gobzemu, bet būtībā pret “KPV LV” piedāvājumu, kas daudziem radījis jautājumus.

Norvēģijas policijas iecirknim netālu no Oslo nosūtīta vēstuļbumba, kuru policisti neitralizējuši. Pārbaudot sūtījumu atklājās, ka tajā atradās paštaisīts spridzeklis, kurš būtu eksplodējis atvēršanas brīdī. Policija sākusi notikušā izmeklēšanu, bet pagaidām aizdomās turamo nav. Šāda veida incidenti Norvēģijā notiek reti.

Deputātu iezīmētie 8,3 miljoni eiro ļaus Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā  strādājošo algas pielīdzināt kopējam līmenim nozarē un konkurēt personālresursu piesaistīšanā, tomēr būtiska ir kvalitatīva aprūpe visos līmeņos, tāpēc jāturpina darbs pie atalgojuma palielināšanas nozarē kopumā, norāda dienesta direktore Liene Cipule.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera  “sveic” deputātus ar divu mēnešu ievēlēšanas jubileju 13.Saeimā, bet vienlaikus aicina pildīt politiķus pēc vēlēšanām dotos solījumus par ekonomikas un finanšu ministru amata kandidātiem vispirms konsultēsies ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un kopīgi pārspriest valdības deklarāciju, lai vienotos par prioritātēm un darāmajiem darbiem.

Grieķijas varasiestādes Atēnās izvietojušas aptuveni 2500 policistu, lai uzraudzītu demonstrācijas desmitajā gadadienā, kopš policijas apšaudes, kurā dzīvību zaudēja pusaudzis un kurai sekoja plašākās nekārtības, kādas notikušas Grieķijā pēdējās desmitgadēs.

Māntlažolī, netālu no Parīzes, policija šodien pie vienas no skolām aizturējusi 146 cilvēkus, acīmredzot, vidusskolniekus, ziņo avots Francijas policijā, norādot, ka daudzviet skolēni pievienojušies protestētājiem.

Aizturēšanas veiktas pēc vandālisma gadījumiem pilsētā. Pēdējās nedēļas laikā skolēni pamazām arvien aktīvāk iesaistījušies tā dēvētajā dzelteno vestu kustībā, kuru sākotnēji izraisīja valdības lēmums paaugstināt akcīzes nodokli degvielai, bet pakāpeniski tā izvērsusies daudz plašākos protestos, atspoguļojot vispārējo sabiedrības neapmierinātību ar prezidenta Emanuela Makrona politiku.

Avots: LETA