Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_1

Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam šodien nominēja “Jaunās Vienotības” politiķi, Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu. Kā norāda Valsts prezidents, ar jaunās valdības apstiprināšanu nevajadzētu kavēties un tai būtu jānotiek janvārī. Krišjānis Kariņš piedāvā veidot valdību, kurā būtu pārstāvētas piecas partijas – “Jaunā Vienotība”, Jaunā konservatīvā partija, “KPV LV”, “Attīstībai/Par” un Nacionālā apveienība.

 

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK vēl vēlētos diskutēt ar partneriem par demogrāfijas lietu ministra amatu valdībā vai citiem risinājumiem demogrāfijas jomas jautājumiem. Politiskā spēka priekšsēdētājs Raivis Dzintars min, ka starp risinājumiem varētu būt sekretariāts, Demogrāfijas lietu centra funkciju paplašināšana vai kas tamlīdzīgs. Dzintars uzsver, ka neviens no iespējamiem risinājumiem neparedz papildu līdzekļus administratīvajiem izdevumiem.

 

Vairāki Eiropas valstu politiķi apsveikuši partiju apvienības “Jaunā Vienotība”  politiķi un Eiropas Parlamenta  deputātu Krišjāni Kariņu ar nomināciju Ministra prezidenta amatam. Piemēram, Eiropas Tautas partijas grupas priekšsēdētājs un Eiropas Komisijas prezidenta amata kandidāts Manfrēds Vēbers norāda, ka ir gandarīts par Kariņa izvirzīšanu premjerministra amatam. Tāpat arī EK viceprezidents Valdis Dombrovskis apsveicis Kariņu un novēlējis viņam veiksmi valdības veidošanā. Savukārt bijušais Zviedrijas premjers Karls Bilts ziņas par Kariņa nomināciju nosaucis par labām.

 

Ir noteikta atrašanās vieta lielākajai daļai konteineru, kas pagājušajā nedēļā vētras laikā iegāzās Ziemeļjūrā no kravas kuģa “Zoe”, paziņojušas Nīderlandes varasiestādes. Jūra dzelmē atrasti 220 no 281 konteinera. 18 konteineri izskaloti krastā, bet aptuveni 40 joprojām ir pazuduši. No konteineriem krastā Vācijā un Nīderlandē tika izskalots liels daudzums plastmasas iepakojuma un sadzīves priekšmetu, tostarp televizori.

 

Tuvākajās dienās Alpu kalnu reģiona ziemeļdaļā atkal gaidāma spēcīga snigšana, tādēļ Austrijas Alpos no rītdienas līdz piektdienai būs spēkā sarkanās krāsas brīdinājums. Iepriekšējās dienās vietām Austrijas Alpos uzsnidzis vairāk nekā metrs sniega, un šonedēļ gaidāms vēl aptuveni metrs sniega. Līdz ar to būs arī ļoti liels lavīnu risks. Spēcīga snigšana skārusi ne tikai Austrijas Alpus, bet arī Vācijas Alpus un kalnus Šveices austrumu daļā. Turpretī Itālijas Alpos valda lielākoties sauss un saulains laiks, jo dominē ziemeļu vēji.  Rīt, 8.janvārī, 20 Eiropas valstīs izsludināts brīdinājums par sniegu vai spēcīgu salu.

 

Vairākās galvaspilsētas sabiedriskā transporta pieturvietās izvietotas jauna tipa  plāksnes ar apgaismojumu. Pagaidām tās izvietotas piecās 13.janvāra ielas pieturvietās, kā arī 11.novembra krastmalas pieturvietā “Grēcinieku iela”. Plāksnes aprīkotas ar iespēju kustības sarakstus izgaismot ar speciālu gaismas slēdzi, lai pasažieriem atvieglotu pieturvietu sarakstu aplūkošanu diennakts tumšajā laikā.

 

Uz autoceļiem Kurzemes, Centra un Vidzemes reģionos piejūras apkaimē veidojas atkala, līdz ar to C un D uzturēšanas klases autoceļi var kļūt slideni, brīdina “Latvijas autoceļu uzturētājs”, aicinot autovadītājus informēt par ceļu stāvokli valsts autoceļu posmos un pašiem būt uzmanīgiem.

 

Ceļu satiksmes drošības direkcija Latvijas reģionos piedāvās bezmaksas drošas ziemas braukšanas konsultācijas. Šobrīd iespējams pieteikties drošas ziemas braukšanas konsultācijām Rēzeknē, Valmierā, Tukumā un Jelgavā, taču šogad šādas konsultācijas plānotas arī Liepājā, Ventspilī, kā arī Rīgā, Biķernieku trasē. Pieteikties nodarbībām var, zvanot pa tālruni 220-21-333 – darba dienās no plkst.9 līdz 17.

 

Avots:   LETA