Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_4

Lai Eiropas Komisija saskaņotu Latvijas 2019.gada budžetu, valstij ir jāievēro budžeta deficīta prasības, šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu žurnālistiem pauda Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis. Eirokomisārs informēja, ka Eiropas Komisija  jau ir novērtējusi pērn iesniegto iepriekšējās valdības sagatavoto 2019.gada budžetu, kas tika novērtēts kā atbilstošs Stabilitātes un izaugsmes pakta noteikumiem.

Šodien par Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas priekšsēdētāju ievēlēts Ainars Latkovskis. Tāpat šodien ievēlēta Aizsardzības komisijas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas vadība, un tās priekšsēdētāja amatā apstiprināts Raimonds Bergmanis.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki šodien ieradušies Rīgas brīvostas pārvaldē, taču šajā iestādē nav veikta kratīšana, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. KNAB apstiprināja, ka šodien birojs “veic savu darbu” Rīgas brīvostas pārvaldē. Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks aģentūrai LETA norādīja, ka viņu neviens par notikušo neesot informējis, tāpēc viņš neko nezinot.

Valsts drošības dienests ir informēts par sestdien Rīgas Rātslaukumā plānoto mītiņu pilsētas mēra Nila Ušakova atbalstam un savas kompetences robežās pievērsīs tam uzmanību. Kā uzsvēra dienestā, jāņem vērā tas, ka jebkura publiska pasākuma laikā pastāv risks, ka to savu mērķu īstenošanai var izmantot radikāli noskaņotas personas.

Savukārt Iekšlietu ministrijā aģentūrai LETA norādīja, ka, lai izvairītos no iespējamām provokācijām un sabiedriskās drošības apdraudējuma, Valsts policija uzrauga situāciju sadarbībā ar Valsts drošības dienestu, un kārtības nodrošināšanai ir izstrādāts atbilstošs sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plāns.

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers un Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja šodien vienojušies, ka sarunas par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības  tiks turpinātas. Vienlaikus Junkers sarunā ar Meju atkārtoti uzsvēris, ka Brisele nepiekritīs pārskatīt novembrī panākto “Breksita” vienošanos, taču ir gatava izdarīt izmaiņas tai pievienotajā politiskajā deklarācijā.

Francijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka atsaukusi konsultācijām savu vēstnieku no Romas, tādējādi reaģējot uz pastāvīgajām Itālijas līderu “provokācijām”. “Vairākus mēnešus Francija bijusi atkārtotu apsūdzību, nepamatotu uzbrukumu un neizprotamu prasību objekts,” teikts ministrijas paziņojumā. Ministrija norādījusi, ka šāda situācija nav pieredzēta kopš Otrā pasaules kara.

Ukrainas parlaments šodien konstitūcijā nostiprinājis valsts kursu uz Eiropas Savienību un NATO, pieņemot likumu par atbilstošu izmaiņu izdarīšanu valsts pamatlikumā. Likumprojekts, kura apstiprināšanai bija jāsaņem vismaz 300 deputātu atbalsts, tika pieņemts ar 334 balsīm. Reaģējot uz likuma pieņemšanu, NATO paziņoja, ka atzīst Ukrainas centienus pievienoties aliansei un pauž stingru solidaritāti ar to.

Venecuēlas opozīcijas līderis Huans Gvaido, kurš sevi pasludinājis valsts prezidenta pienākumu izpildītāju, šodien aicināja pāvestu Francisku uzņemties vidutāja lomu valsts politiskajā krīzē, paužot līdzīgu aicinājumu, ar kādu jau iepriekš klajā bija nācis viņas sāncensis prezidents Nikolass Maduro. Vēl pagājušajā nedēļā Francisks atteicās paust atbalstu Gvaido vai Maduro, sakot, ka atbalsta “visu Venecuēlas tautu”, kā arī pauda bažas par “asinsizliešanas” draudiem.

Avots: LETA