Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valdību veidojošās partijas – Santas Purgailes – kandidatūru Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājas amatam rīt, visticamāk, nolems virzīt apstiprināšanai Saeimā, tomēr koalīcijas partijas jautājuma vieglu izskatīšanu parlamentā nesola, pēc deputātu aptaujas informē aģentūra LETA. Jau vēstīts, ka Ministru kabinets rīt, 8.oktobrī, plāno lemt par Purgailes virzīšanu amatam.

 

Tieslietu ministrija rosina ar nekustamā īpašuma nodokli neaplikt vienīgo mājokli, kura vērtība nepārsniedz 100 000 eiro, šodien pēc koalīcijas partiju veidojošās Sadarbības padomes sēdes sacīja Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas vadītāja Juta Strīķe. Vienošanās par šādu piedāvājumu gan pagaidām nav panākta.

 

Ciešāka sadarbība ar ASV sekmēs Baltijas valstu enerģētisko neatkarību veicinot nozīmīgu enerģētikas projektu īstenošanu, šodien tikšanās laikā ar ASV enerģētikas ministru Riku Periju sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, norādot, ka energoresursu, tostarp, gāzes piegāžu dažādošana ir viena no Latvijas un Baltijas valstu prioritātēm. Ekonomikas ministrijā informē, ka tikšanās laikā ar Periju Baltijas valstu enerģētikas ministri parakstīja vienošanos par ieceri tuvākā gada laikā, sadarbībā ar ASV sākt virkni kopēju pasākumu enerģētikas jomā.

 

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nākamnedēļ plāno oficiālā vizītē apmeklēt  Latviju, bet uz kaimiņvalsti Lietuvu Zelenskim vizīte plānota novembra beigās. Zelenski Ukrainas prezidenta amatā ievēlēj pavasarī.

 

Kustības “Dumpis pret izmiršanu” aktīvisti nobloķējuši ielas Berlīnē, Londonā un Amsterdamā, pieprasot jaunu un labāku politiku klimata jautājumos, paziņojot, ka šis ir globālās protesta nedēļas sākums un protesti plānoti 60 pasaules pilsētās.Piemēram, Londonas centrā tūkstošiem aktīvistu nobloķēja vairākas ielas un vismaz vienu tiltu.  Policija vēsta, ka protestu laikā Londonā aizturēti 135 cilvēki.

 

Oktobra sākumā Slimību profilakses un kontroles centrs reģistrējis pirmos gripas saslimšanas gadījumus, lai gan kopumā gripas intensitāte Latvijā ir ļoti zema. Sagaidāms, ka šajā sezonā cirkulēs jau pazīstami gripas vīrusi, kas izplatījās iepriekšējās sezonās, taču, kuri no tiem būs dominējošie, mediķi patlaban nemin.

 

 

Avots:   LETA