Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_2

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs lūdzis Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Jūrmalas mēru Gati Truksni un uzņēmēju Jūliju Krūmiņu par Zaļo un zemnieku savienības nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.  No KNAB izplatītās infografikas noprotams, ka Truksnim rosināts apsūdzību uzrādīt ne tikai par partiju apvienības nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, bet arī par dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu. Tāpat KNAB šajā lietā rosinājis apsūdzēt kādu Jūrmalas pašvaldības darbinieci un vēl kādu fizisku personu.

Pēc teju piecu stundu garas sēdes pieņemti Rīgas pašvaldības šā gada budžeta grozījumi, plānotos pilsētas izdevumus palielinot līdz  vairāk nekā  vienam  miljardam eiro.  Tika noraidīti visi 18 opozīcijas deputātu iesniegtie priekšlikumi. Neviena no opozīcijas frakcijām grozījumu projektu neatbalstīja.

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nominētajam Ministru prezidenta amata kandidātam Jānim Bordānam ir iespēja iegūt Saeimas vairākumu, gan arī valdības veidošanas procesā viņš var izgāzties, žurnālistiem sacīja Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. Politiskā spēka valdes priekšsēdētājs pauda, ka ZZS nav nekādu pretenziju strādāt kopā ar Bordānu un visām centriski labējām partijām. Reizē taujāts, vai jau tagad pauž atbalstu Bordāna valdībai, Krauze norādīja, ka pašlaik var tikai teikt, ka ir gatavi sarunām.

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa aicinātajam Ministru prezidenta amata kandidātam Jānim Bordānam ir iespēja atbildīgi rīkoties, lai izveidotu valdību, žurnālistiem sacīja “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Judins. Judins norādīja, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks cer, ka Bordāns rīkosies atbildīgi valdības veidošanas procesā. Politiķis gan tieši neatbildēja uz jautājumu, vai par atbildīgu rīcību uzskata arī Zaļo un zemnieku savienības ņemšanu koalīcijā, ko Jaunā konservatīvā partija nevēlas.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK pēc Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa lēmuma Ministru prezidenta amatam nominēt Jāni Bordānu, ir gatava runāt ar viņa pārstāvēto Jauno konservatīvo partiju par iespējamo sadarbību, šodien žurnālistiem sacīja Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars. Ņemot vērā, ka iespējami drīza valdības izveidošana ir visu partiju interesēs, nacionālā apvienība ļoti cer, ka šis mērķis viesīs zināmu progresu tālākajā sarunu procesā.

Jaunās valdības veidotājs Jānis Bordāns jau šodien aicina kolēģus no “KPV LV” un “Attīstībai/Par!” sākt valdības veidošanas sarunas, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni sacīja Bordāns.  Bordāns arī minēja, ka redz Arti Pabriku un Aldi Gobzemu kā ministrus nākamajā valdībā. Viņaprāt, sarunas līdz šim ir devušas iespēju vienam otru labi iepazīt.

Rītdien Daugavpils novada domes ārkārtas sēdē vēlēs jaunu domes priekšsēdētāju, jo līdzšinējā domes vadītāja Janīna Jalinska  sākusi darbu 13.Saeimā. Runājot par kandidātiem uz šo amatu, Domes priekšsēdētājas vietnieks Arvīds Kucins bija izvairīgs, apgalvojot, ka par domes priekšsēdētāju var kļūt ikviens no 17 deputātiem. Turklāt deputāti neesot apsprieduši iespējamās kandidatūras. To esot plānots darīt rīt no rīta, pirms domes sēdes.

Savukārt  Liepājas mēra rotācija notiks 22.novembrī, žurnālistiem pavēstīja  domes deputāts, mēra amata pretendents Jānis Vilnītis. Viņš teica, ka sarunas starp politiskajiem spēkiem domē joprojām turpinās, taču skaidrs ir tas, ka mēra rotācija notiks minētajā datumā. Tāpat viņš atzīmēja, ka Liepājā notiekošais jāaplūko arī topošās valdības veidošanas kontekstā.

Apvienības “Attīstībai/Par!” izvirzītais premjera kandidāts Artis Pabriks “raksturo veco politiku”, tāpēc “KPV LV” nekādos apstākļos neietu viņa vadītajā valdībā, žurnālistiem sacīja “KPV LV” līderis Aldis Gobzems. Par darbu vienā koalīcijā ar “Attīstībai/Par!”  Gobzems vairs nebija tik kategorisks, norādot, ka Bordānam jāveido valdība, tātad jārisina jautājums arī par koalīciju.

Rīgas domē darbu šodien uzsāka desmit jauni deputāti, līdz ar ko ārkārtas sēdē tika mainīts arī domes komiteju sastāvs.  Viņi ieņēmuši parlamentā ievēlēto pašvaldības deputātu vietas. Jaunajā Saeimā tika ievēlēti deviņi Rīgas domes opozīcijas deputāti un viena koalīcijas pārstāve. Jaunā konservatīvā partija ieguvusi visvairāk jaunu biedru – septiņus.

Arī šogad, valsts svētku laikā, Rīgas dome turpina tradīciju un piedāvā iedzīvotājiem bez maksas saņemt sarkanbaltsarkanās lentītes, kuras piespraust pie apģērba.  Lentītes tiek dalītas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centros Kungu ielā 7/9, Brīvības ielā 49/53, Daugavpils ielā 31 un E.Smiļģa ielā.

Avots: LETA