Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Pagājušās nedēļas nogalē aizdomās par Rīgas reģionā izdarītu 35 gadus vecas sievietes slepkavību Valsts policija aizturēja viņas dzīvesbiedru.  Policija noskaidroja, ka ģimenē jau iepriekš notika vardarbīgi konflikti, taču sieviete pie likumsargiem nebija vērsusies. Informāciju, ka, iespējams, kādā dzīvoklī Rīgas reģionā atrodas sievietes līķis, policija saņēma svētdien, 3. decembrī. Izvirzot cīņu pret vardarbību ģimenē par vienu no Valsts policijas darbības prioritātēm, šā gada pirmajos deviņos mēnešos ir pieņemti jau 509 policijas lēmumi par nošķiršanu.

 

Pieaugot iemaksām valsts fondēto pensiju sistēmā jeb otrajā pensiju līmenī, tajā uzkrāto līdzekļu kopapjoms sasniedzis rekordaugstu līmeni un jau pārsniedz trīs miljardus eiro. Taču pensiju plānu pārvaldītāji pauž bažas, ka Latvijas tautsaimniecības ieguvums no šīs naudas nebūt nav tik liels, cik tas varētu būt, jo vairāki uzņēmumi biržu pametuši. Kopumā 2. pensiju līmenī uzkrāto līdzekļu apjoms pieaug, bet ieguldījumi Latvijas ekonomikā sarūk.

 

Katrā no pārtikas nozares uzņēmumiem vidēji trūkst 10% darbinieku jeb aptuveni 3500 darbinieku visā nozarē, informē Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijā, uzsverot, ka Latvijā pēdējo 20 gadu laikā darbaspējīgo cilvēku skaits ir dramatiski samazinājies. Un situācija ik gadu kļūst sliktāka.

 

Krievijas bobsleja pilota Aleksandra Zubkova dopinga analīzes, kas tika nodotas 2014. gada Soču olimpisko spēļu laikā, bijušas bojātas, kā arī vienam paraugam bija pievienots sāls, atklāj Starptautiskā Olimpiskā komiteja. Jāatgādina, ka par antidopinga pārkāpumiem Soču olimpiskajās spēlēs SOK bobsleja pilotam Zubkovam atņēma tajās izcīnītos zeltus gan divniekos, gan četriniekos. Savukārt šodien SOK nākusi klajā ar detalizētu aprakstu, kāpēc Zubkovs atzīts par vainīgu.

 

Itālijas pilsētā Milānā atklāts Eiropas kultūras mantojuma gads, kas ir Eiropas Parlamenta un Eiropas Savienības Padomes iniciatīva ar mērķi veicināt Eiropas kultūras mantojumu kā vērtību sabiedrībai, veidojot izpratni par kopējo vēsturi un stiprinot piederības sajūtu Eiropas telpai.

 

  1. gada Eiropas čempionāta atklāšanas spēle notiks Romā, paziņojusi Eiropas futbola asociāciju savienība.Par iespēju uzņemt Eiropas čempionāta atklāšanas spēli cīnījās Roma, Amsterdama, Brisele, Sanktpēterburga un Glāzgova, taču UEFA šo godu piešķīrusi tieši Itālijas galvaspilsētai.

Avots:    LETA