Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_5

Latvija zāļu viltošanas gadījumos mēdz kalpot kā tranzīta valsts, informē Veselības ministrijas pārstāvis, norādot, ka ne vienmēr gadījumi “bauda lielu preses uzmanību”. Par jomu atbildīgā ministrija šādos gadījumos sadarbojas ar Interpolu un citām starptautiskām institūcijām. Tikmēr Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijā skaidro – ja zāļu viltojumi nav konstatēti, tas nebūt nenozīmē, ka tādu nav. Tieši pretēji – tas ir slikti, jo nozīmē, ka tiek īstenotas nepietiekamas pārbaudes. Jau ziņots, ka rīt, 9.februārī, 32 Eiropas valstīs spēkā stāsies jauna regula par zāļu verifikāciju, kas paredz, ka turpmāk medikamentu ražotāji marķēs visus zāļu iepakojumus ar unikālu kodu. Jauno zāļu drošuma pārbaudes sistēmas izveidi paredz Eiropas Savienības Viltoto zāļu direktīva un deleģētā regula.

 

Rīt 9.februārī, Rīgas Rātslaukumā plānotajā mītiņā pilsētas mēra Nila Ušakova atbalstam, kurā pastāv provokāciju riski, Valsts policija gatava arī nemieriem. Valsts drošības dienests uzskata, ka šo pasākumu savu interešu īstenošanai var izmantot radikāli noskaņotas personas.Dienests aicina iedzīvotājus neiesaistīties provokācijās un prettiesiskās aktivitātēs, kuras apdraudētu līdzcilvēku drošību un sabiedrisko kārtību un par kurām likumā paredzēta administratīvā un kriminālā atbildība.  “Saskaņa” mītiņā plāno 1000 iedzīvotāju klātbūtni.

 

Nacionālās akustiskās koncertzāles būvniecībai tiek apsvērtas arī tādas Rīgas vietas kā Uzvaras parks un Andrejosta, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja kultūras ministre Dace Melbārde, norādot, ka Kultūras ministrijai trīs mēnešu laikā no valdības izveidošanas jānāk klajā ar informatīvo ziņojumu par Nacionālās koncertzāles būvniecības iespējām, kas jau būs pārrunātas ar Rīgas domi.

 

Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors šodien izsniedzis Saeimas deputātam Jurim Jurašam lēmumu par saukšanu pie kriminālatbildības par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu. Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana. Jurašs ir pārliecināts, ka, objektīvi veicot izmeklēšanu, lieta prokuratūrā ir jāizbeidz, nevis jānodod tiesai. Saeimas deputātu vairākums 31.janvārī atbalstīja Juraša izdošanu kriminālvajāšanai.

 

Nīderlandes policija šodien uz neilgu laiku nobloķēja daļu parlamenta ēkas un aizturēja kādu vīrieti, kurš izturējies aizdomīgi, pametot uz zemes savu mugursomu. Izsaukti sprāgstvielu eksperti, lai pārbaudītu mugursomu, taču nekādas sprāgstvielas netika atrastas.

 

Ukrainas prezidenta vēlēšanām reģistrējies rekordliels kandidātu skaits – 44, paziņojusi Centrālā vēlēšanu komisija. Pavisam dokumentus kandidēšanai iesniedza 91 cilvēks, kas arī ir rekords, no kuriem 44 komisija apstiprinājusi. Līdz šim vislielākais kandidātu skaits bija 2004.gada vēlēšanās, kad uz Ukrainas prezidenta amatu pretendēja 24 cilvēki. Pagājušajās Ukrainas prezidenta vēlēšanās 2014.gadā piedalījās 21 kandidāts. Kandidāti līdz 7.martam var iesniegt Centrālajai vēlēšanu komitejai atteikumu balotēties vēlēšanās.

 

Portugālē jau vairākus mēnešus periodiski streiko medmāsas, pieprasot labāku darba algu, atvieglotu darba režīmu un pazeminātu pensionēšanās vecumu. Protesti nosaukti par “ķirurģiskajiem streikiem”, jo streiku dēļ atceltas vairākas ķirurģiskas operācijas. Sarunas starp Veselības ministriju un ārstu arodbiedrību līdz šim nav vainagojušies panākumiem. Portugāle pirms rudenī gaidāmajām vēlēšanām pieredz arvien vairāk publiskā sektora streikus un protestus.

 

Šveices valdība izsludinājusi ievērojamas naudas balvas digitālajiem pirātiem, kas veiksmīgi spēs apiet elektroniskās balsošanas sistēmas aizsardzības instalācijas.131 000 eiro atlīdzība piesolīta tīmekļa hakeriem, kas spēs uzlauzt jaunākās paaudzes elektroniskās balsošanas sistēmu. Federālā kanceleja paziņojusi, ka no 25.februāra līdz 24.martam notiks vēlēšanu imitācijas pasākums, un uzaicinājusi ikvienu, kurš vēlas pārbaudīt savus talantus tīmekļa pirātisma jomā, reģistrēties konkrētā vietnē.

 

Ikgadējai grāmatu mākslas balvai “Zelta ābele 2018” pašmāju izdevēji šogad pieteikuši 132 grāmatas, kuras iesnieguši 50 pašmāju izdevēji. Konkursa “Zelta ābele” pamatā ir ideja par grāmatu kā daudzu nozaru speciālistu veidotu mākslas darbu, kas atklāj grāmatas satur a un formas māksliniecisko veselumu.

 

 

Avots:    LETA