Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_2

Domājams, ka ir atrasta Spānijas iznīcinātāja virs Igaunijas nejauši izšautā raķete, paziņojis Igaunijas Gaisa spēku komandieris pulkvedis Rīvo Valge, informējot, ka  raķete nokritusi purvainā vietā Endlas dabas rezervātā, kur cilvēki nedzīvo. Tiek ziņots, ka patlaban ir zināms iespējamais raķetes lidojuma koridors un zona, kur, visticamāk, tā pēc nokrišanas uzsprāgusi.

 

Spānijas aizsardzības ministre Margarita Roblesa telefonsarunā ar Igaunijas aizsardzības ministru Jiri Luiku paudusi dziļu nožēlu par incidentu, kad Spānijas iznīcinātājs virs Igaunijas nejauši izšāva raķeti. Abi ministri uzsvēruši, cik svarīga loma ir NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijai, lai garantētu alianses drošību, un uzsvēruši, ka ir svarīgi šo misiju turpināt.

 

ASV Novērojumu vēsturē Kalifornijas štata plašākais meža ugunsgrēks 11 dienu laikā pelnos pārvērtis teritorijas, kas teju sasniedz Losandželosas izmērus, turklāt tas ir tikai viens no vairākiem milzīgiem ugunsgrēkiem, kuru dēļ šī varētu kļūt par smagāko ugunsgrēku sezonu štata vēsturē. 14 000 ugunsdzēsēju arī no Floridas un Jaunzēlandes cenšas savaldīt 18 ugunsgrēkus, kas posta mežus un lauku apvidus, apdraudot pilsētu rajonus.

 

Ministru prezidents Māris Kučinskis vērsīsies prokuratūrā ar lūgumu izvērtēt, iespējams, pretlikumīgi izsniegtas atļaujas desmit vēja elektrostacijām jaunu jaudu atbalstam obligātā iepirkuma komponentes sistēmas ietvaros. Laikā, kad desmit vēja elektrostacijām tika izsniegtas atļaujas, ekonomikas ministrs bija Artis Kampars, EM valsts sekretārs Anrijs Matīss, bet atļaujas valsts sekretāra vietā parakstījis viņa vietnieks Andris Liepiņš.

 

Aglonas bazilikas draudze noslēgusi 578 000 eiro vērtu līgumu ar uzņēmumu “Rivi RV” par bazilikas teritorijas labiekārtošanas darbu realizēšanu, lai gan sākotnēji renovācijas darbu izmaksas tika lēstas 365 000 eiro apmērā jeb par vairāk nekā 200 eiro mazākas, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Jāatgādina, ka valdība pagājušajā nedēļā atbalstīja 806 202 eiro piešķiršanu Tieslietu ministrijai, lai tā nodrošinātu septembrī gaidāmo pāvesta Franciska vizīti.

 

 

Avots:    LETA