Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_1

Pēc šodien notikušajām Jaunās konservatīvās partijas un partiju apvienības “Attīstībai/Par!” pirmajām sarunām iezīmējas gan atšķirīgi viedokļi, gan līdzīgas pozīcijas abu politisko spēku starpā, norādot, ka ir panākta vienošanās nākamo sarunu rīkot pirmdien, 12.novembrī. Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Jānim Bordānam no JKP devis divu nedēļu laiku, lai izveidotu valdības aprises un jaunajai valdībai nodrošinātu Saeimas vairākuma atbalstu. Ja līdz tam netiks panākta vienošanās, Valsts prezidents veidot valdību aicinās citu premjera amata kandidātu.

 

Jaunā konservatīvā partija jaunajā valdībā vēlētos uzņemties atbildību par Finanšu, Iekšlietu un Vides aizsardzības un reģionālo attīstības ministriju, savukārt “Jaunajai Vienotībai” piedāvā vadīt Ārlietu ministriju. JKP līderis Jānis Bordāns pēc tikšanās ar Jauno Vienotību sacīja, ka diskusijas par atbildības jomām vēl notiekot, tāpēc pilnu piedāvājumu viņš pagaidām nenosauca. Valsts prezidents Bordānam devis divu nedēļu laiku, lai izveidotu valdības aprises un jaunajai valdībai nodrošinātu Saeimas vairākuma atbalstu.

 

Jūrmalas domes koalīcija joprojām neuzskata, ka Jūrmalas domes priekšsēdētājam Gatim Truksnim būtu jāatkāpjas no amata, līdz ar to nerosinās viņa demisiju. Tikmēr opozīcija vēl neesot izlēmusi kā rīkoties – rosināt mēra atkāpšanos vai nē. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs lūdzis Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Jūrmalas mēru Gati Truksni un uzņēmēju Jūliju Krūmiņu par ZZS nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, Krūmiņam inkriminējot arī partijas “No sirds Latvijai” nelikumīgu finansēšanu. Savukārt Truksnim rosināts uzrādīt apsūdzību arī par dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu.

 

Latvija un Lietuva ir vienisprātis, ka sankcijas pret Krieviju ir jāsaglabā līdz pilnīgai Minskas vienošanās izpildei. Abu valstu ārlietu ministriju pārstāvji arī norāda, ka īpaša uzmanība jāvelta reģionālās drošības jautājumiem, tai skaitā konfliktam Ukrainā. Pārrunājot situāciju Tuvajos Austrumos, Latvija atbalsta daudzpusēju pieeju Tuvo Austrumu miera procesa sarunās.

 

Valsts adrešu reģistrā patlaban ir fiksēti 6 314 ciemi. Ik gadu pašvaldības pieņem lēmumus dažādu parametru dēļ likvidēt lielāku vai mazāku skaitu ciemu. Šogad ciemu saraksts kļuvis par 26 ciemiem īsāks. Savukārt kopš Valsts adrešu reģistra izveidošanas brīža 17 gados ir likvidēti daži tūkstoši ciemu. Tas gan nenozīmē, ka dabā tādi neeksistē. Likumā par ciemu sauc tādu novada teritorijas daļu, kurā ir vai tiek plānota koncentrēta apbūve, pastāvīgi dzīvo cilvēki un ir izveidota attiecīga infrastruktūra.

 

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs saņēmis iesniegumus par valsts finansējuma saņemšanu no visām 10 politiskajām partijām, kurām finansējums pienākas. Vairākas partijas to izdarījušas pēdējā dienā. Lai saņemtu valsts budžeta naudu, partijai Saeimas vēlēšanās bija jāiegūst vismaz 2% balsu. Šo robežu pārvarēja arī trīs partijas, kuras Saeimā neiekļuva – Latvijas Reģionu apvienība, Latvijas Krievu savienība un “Progresīvie”.Finansējumu piešķir uz četriem gadiem, un tas tiek izmaksāts pa daļām četras reizes gadā.

 

Šogad Latvijā gada vidējā inflācija gaidāma 2,6% apmērā, prognozēja banku analītiķi. Bez degvielas un pārtikas cenām, inflāciju oktobrī Latvijā ietekmēja cenu kāpums apģērbiem un arī stabilais pakalpojumu cenu pieaugums. Jau ziņojām, ka šogad oktobrī salīdzinājumā ar septembri Latvijā patēriņa cenas pieauga par 0,7%, bet gada inflācija – šogad oktobrī salīdzinājumā ar 2017.gada oktobri – saglabājās 3,2% līmenī.

 

Katrs otrais pieaugušais pacients nezina, ka viņam ir diabēts, informē Latvijas Diabēta federācijā, norādot, ka Latvijā ir vairāk nekā 90 000 cukura diabēta pacientu. Atzīmējot Pasaules diabēta dienu, nākamnedēļ, 14.novembrī, iedzīvotāji aicināti uz informatīvo pasākumu Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā, kad no pulksten 14 līdz 17 būs iespējams konsultēties ar speciālistiem, bez maksas noteikt savu holesterīna līmeni un saņemt kuponus bezmaksas cukura līmeņa pārbaudei.

 

Vairāki aktīvi Ērgļu novada iedzīvotāji nav apmierināti ar pašvaldības lēmumu izsolīt Braku meža cirsmu pie rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa dzimtajām mājām un cer nosargāt mežu no izciršanas. Savukārt, ja netiks panākta izsoles atcelšana, pirms izsoles un tās laikā pie Ērgļu pagasta mājas tiks rīkots pikets. Ar atklātu vēstuli pie Ērgļu novada pašvaldības vērsusies arī režisore Māra Ķimele, aicinot Braku mežu nepārvērst kailcirtē.

 

Bolderājas apkaimē uzstādītas 29 jaunas videonovērošanas kameras. Vēl trīs kameras drīzumā plānots uzstādītas Bolderājas pludmaļu tuvumā, bet nākamā apkaime, kur izvietos kameras būs Vecmīlgrāvis. Pērn videonovērošanas centrs konstatējis 2000 pārkāpumu, kad tiesībsargājošajām iestādēm izsniegti 416 videoieraksti, bet Rīgas pašvaldības policijai – 344 ieraksti.

 

18.novembrī simtgadei veltīti pasākumi notiks vairākos Rīgas kultūras namos un koncertzālēs un uz tiem patlaban ir izņemti jau vairāk nekā 7000 no kopumā 8000 pieejamajiem ielūgumiem. Patlaban 550 ielūgumi ir pieejami uz Kongresu namā notiekošajiem koncertiem, un 180 – uz Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” gaidāmajiem pasākumiem. Kopumā pasākumi, uz kuriem iedzīvotāji varēja izņemt ielūgumus no 5.novembra, ir aptuveni 20. Vienlaikus 18.novembrī gaidāma plaša pasākumu programma, kuru apmeklēt varēs neierobežots skaits cilvēku.

 

Avots:   LETA