Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Latvijas valdība atbalsta Eiropas Komisijas priekšlikumu palielināt kiberdrošības ekspertu skaitu un veicināt kiberdrošības izpratni sabiedrībā, teikts šodien Ministru kabineta apstiprinātajā nacionālajā pozīcijā. Eiropas Komisijas pērn rudenī pieņemtais paziņojums Eiropas Parlamentam un Padomei paredz, ka ES pāriet no reaģējošas pieejas uz proaktīvu pieeju kiberdrošības jautājumiem, lai aizsargātu Eiropas Savienības  labklājību, sabiedrību un vērtības, reaģējot uz pastāvošajiem un iespējamiem kiberdrošības draudiem.

Politiķes Solvitas Āboltiņas vietā parlamentā varētu strādāt Kuldīgas novada domes deputāts, pašvaldības iestādes “Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs” vadītājs Artis Gustovskis. Gustovskis aģentūrai LETA sacīja, ka izlēmis strādāt Saeimā. Viņš pārstāv reģionālo partiju “Kuldīgas novadam”, kurai ir noslēgts sadarbības līgums ar “Vienotību”.

Saeimas aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu, kas paredz, ka drošības iestādei trīs mēnešu laikā būs jāizlemj, vai personai izsniedzama pielaide valsts noslēpumam.

Par Latvijas nacionālo lidsabiedrību “airBaltic” interesi izrādījuši vēl divi investori, taču steidzināt lēmumu par valsts daļu pārdošanu patlaban neesot pamata, šodien pēc slēgtās valdības sēdes, kurā tika apspriesta līdzšinējo trīs potenciālo investoru izvērtēšanas gaita, sacīja satiksmes ministrs Uldis Augulis. Augulis neatklāja iespējamos investorus, tostarp arī ne to, vai tie ir privātpersonas vai juridiskas kompānijas.

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis šodien veicis pārkārtojumus valdībā, nomainot vairākus ministrus, bet par jauno finanšu ministri iecelta Daugavpilī dzimusī ekonomikas zinātņu doktore Terēza Červiņska. Viņa dzimusi 1974.gadā Daugavpilī Ludmilas un Boguslava Tumanovsku ģimenē. Vēlāk Terēza apprecējusies, mainījusi uzvārdu un pārcēlusies uz Poliju.

Ceļu satiksmes drošības direkcija aicina pedagogus mācīt ceļu satiksmes noteikumus un organizēt velosipēdistu eksamināciju skolā. Būtiska problēma, kas traucē kopīgajā ceļu satiksmē, esot tas, ka bieži satiksmes dalībnieki savā starpā nesaprotas. Gājēji dusmojas uz autovadītājiem, autovadītāji uz velobraucējiem, savukārt velobraucējiem šķiet, ka ar viņiem satiksmē neviens nerēķinās.

Liepājas tiesa šodien pasludinājusi SIA “Riepu bloki” maksātnespēju. Valsts vides dienests iepriekš pārtrauca līgumu ar uzņēmumu “Riepu bloki”, kas Rīgā bija uzkrājis tonnām riepu, kā arī aprēķināja uzņēmumam sodu 12,9 miljonu eiro apmērā par videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas sistēmas piemērošanu.

Lielā mitruma ietekmē šoziem nobrucis Jūrkalnes stāvkrasts aptuveni 150 metru garā posmā. Nobrukums skāris stāvkrasta posmu Labragā aptuveni piecus kilometrus no Jūrkalnes centra uz Liepājas pusi.

Spēcīgās snigšanas rezultātā Cermates slēpošanas kūrortā Šveicē iesprostoti aptuveni 13 000 tūristu, paziņojis Alpu kalnu slēpošanas kūrorts. Sniegs nobloķējis visus ceļus un dzelzceļa sliedes, kas ved uz Cermati, Valē kantonā, kur radušies traucējumi arī elektroapgādē. Cermates kūrorta mājaslapā paziņots, ka pašreiz izbraukt vai iebraukt kūrortā nav iespējams.

Avots: LETA