Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-18-1

Luksemburgas komerctiesa atļāvusi “ABLV Bankai” pārdot tās meitasbanku Luksemburgā. Tāpat ar tiesas lēmumu saglabāts bankas aizsardzības statuss ar maksājumu ierobežojumiem. “ABLV Bank” ir pārliecināta, ka šis ir labākais iespējamais iznākums Luksemburgas bankas klientiem un darbiniekiem. Tāpat banka ir gandarīta, ka Luksemburgas bankas darbība ir atzīta par stabilu.

 

Baltijas valstis ir pret iespējamajām Eiropas Savienības sankcijām Polijai, ko varētu noteikt par Varšavas veikto tiesu sistēmas reformu, to šodien Viļņā paziņojuši Latvijas, Lietuvas un Igaunijas premjerministri. Jāatgādina, ka pagājušā gada nogalē Eiropas Komisija spēra bezprecedenta soli, iedarbinot ES līguma 7.pantu, tā cenšoties pastiprināt spiedienu uz Poliju atteikties no tās pretrunīgi vērtētajām tiesu sistēmas reformām.

 

Par tālāko rīcību saistībā ar Vanšu tilta remontdarbiem Rīgas domes Satiksmes departaments lēmumu pieņems pirmdien, 12.martā, savukārt līdz tam Vanšu tilta kāpnes tiks slēgtas un daļēji ierobežota gājēju plūsma. Jāatgādina, ka Vanšu tiltam daļēji ir nobrukušas kāpnas, kas no Vanšu tilta ved lejā uz 11.novembra krastmalu. Notikušais saistīts ar kāpņu konstrukciju deformāciju.

 

Šodien Phjončhanā atklātas Ziemas paraolimpiskās spēles, kuras solās būt līdz šim vērienīgākās ziemas sporta veidos. Pretēji olimpiskajām spēlēm Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas paraolimpieši atklāšanas ceremonijā nesoļoja zem viena karoga, tomēr divi šīs valsts sportisti kopīgi nesa olimpisko lāpu. Paraolimpiskajās spēlēs piedalīsies 567 sportisti no 49 valstīm, kuri spēkosies par 80 medaļu komplektiem kalnu slēpošanā, biatlonā, distanču slēpošanā, hokejā, snovbordā un ratiņkērlingā. Phjončhanas paraolimpiskās spēles noslēgsies 18.martā. Latvija šajās paraolimpiskajās spēlēs nebūs pārstāvēta.

 

ASV kalnu slēpotāja Mikaēla Šifrina šodien Vācijā uzvarēja šīs sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā, nosargādama pērn izcīnīto Lielo kristāla globusu. Pašlaik 22 gadus vecajai Šifrinai uzvaras nodrošināšanai kopvērtējumā  šodien vajadzēja izcīnīt vismaz sesto vietu milzu slalomā, bet amerikāniete ierindojās trešajā pozīcijā.

 

Avots:   LETA