Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Nākamā gada budžeta tālāka virzība būs atkarīga no koalīcijas spējas vienoties, pirmdien īsi pirms koalīciju veidojošo partiju sadarbības sanāksmes aģentūrai LETA pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Pagājušajā piektdienā pēc Jaunā konservatīvā partijas aicinājuma valdība uz nedēļu atlika lemšanu par papildus finansējuma novirzīšanu ministriju prioritārajiem pasākumiem. Koalīcijas partneru vidū nesaskaņas raisīja valdības sēdes slēgtajā daļā skatītais jautājums par Liepājas cietuma celtniecības termiņu.

Valsts drošības dienests apģērbu kolekcijas ar Kremļa tematiku tirgošanā saskata Krievijas centienus propagandēt tās ģeopolitisko kursu, tāpēc dienests veiks šī gadījuma izvērtēšanu. Dienesta ieskatā prokremliski orientētā repera apģērbu veikala atvēršana vienā no lielākajiem tirdzniecības centriem Latvijā “Alfa” saskan ar Krievijas centieniem propagandēt tās ģeopolitisko kursu un palielināt savu ietekmi citās valstīs. Tāpat Valsts drošības dienests vērš uzmanību, ka veikala sortimentā esošie apģērbi, kas rada iespaidu par to valkātāja piederību Krievijas bruņotajiem spēkiem, ņemot vērā Krievijas īstenoto agresīvo ārpolitiku, var radīt dažādus pārpratumus.

Konkurences padome neļauj atkritumu apsaimniekotājam “Tīrīga” slēgt līgumus ar Rīgas iedzīvotājiem par atkritumu apsaimniekošanu. Konkurences padome  patlaban nesniedz plašākus komentārus, bet savu lēmumu skaidros preses brīfingā rītdien.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce  nav apmierināts ar Rīgas domes atbildi par iespējamo atkritumu apsaimniekošanas jomas krīzi pilsētā un pieprasījis atkārtoti iesniegt paskaidrojumus. Rīgas domei atkārtoti pieprasīti paskaidrojumi par iemesliem, kādēļ ilgstoši ir pieļauta situācija, kad Rīgas domes saistošie noteikumi neatbilst spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem atkritumu apsaimniekošanas jomā.

Latvijā šogad varētu būt viens no straujākajiem patēriņa cenu kāpumiem Eiropas Savienībā, prognozē bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš. Šogad kopumā patēriņa cenu inflācija Latvijā būs ap 3%, savukārt nākamgad tā varētu būt ap 2,5%, prognozēja ekonomists.  Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes publicētā informācija, augustā patēriņa cenas Latvijā ir augušās par 3,2% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Latvijas Universitātes jaunieceltā rektora vietas izpildītāja Gvido Straubes uzskats, ka universitātes Stratēģijas padomes darbība bijusi neefektīva, ir subjektīvs, šādu viedokli pauž likvidētās padomes vadītājs Andrejs Ērglis. Viņš arī uzsvēra, ka padome ir bijusi tikai padomdevēja institūcija, bez parastām tiesībām vai tiešas ietekmes uz operatīvām darbībām.

Rīgā, kur brīvpusdienas saņem visu klašu skolēni, tās vajadzētu pārskatīt un piešķirt tikai atsevišķām sociālām grupām, intervijā Latvijas Radio  sacīja Rīgas mērs Oļegs Burovs. Pašlaik no Rīgas budžeta brīvpusdienas tiek apmaksātas 5. – 12. klašu skolēniem, kam atvēlēti 14 miljoni eiro. 1.- 4. klašu skolēniem brīvpusdienas finansē valsts, un tas izmaksā sešus miljonus eiro, norādīja Burovs. Naudu, kas tādējādi atbrīvotos, varētu novirzīt izglītībai, skolotāju algām, apdrošināšanai un skolu tehniskajam nodrošinājumam.

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis plāno tikties ar Daugavpils mēru Andreju Elksniņu pirms domes galējā lēmuma par izstāšanos no savienības.  Par Daugavpils ieceri izstāties no Latvijas Pašvaldību savienības  Kaminskis esot uzzinājis šorīt, kā rezultātā sazvanījies ar Elksniņu un abi politiķi norunājuši tikšanos. Latvijas Pašvaldību savienības  vadītājs skaidri nekomentēja, cik pamatoti vai nepamatoti ir Daugavpils mēra pārmetumi par to, ka savienība pārstāv tikai šauru interešu loku, taču vienlaikus vērsa uzmanību, ka tieši Latvijas Pašvaldību savienība ir viena no retajām institūcijām, kas valstiskā līmenī vērš uzmanību uz nepieciešamību attīstīt tieši reģionus.

Nākamajā Eiropas Komisijā,  ko vadīs bijusī Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena, amatus ieņems 13 sievietes un 14 vīrieši. Leiena ir pirmā sieviete, kas ieņems Eiropas Komisijas prezidenta amatu, kurā viņa 1.novembrī nomainīs Žanu Kodu Junkeru no Luksemburgas. Viņa solīja tiekties pēc dzimumu vienlīdzības jaunajā Eiropas Komisijas sastāvā, ko veidos pa vienam pārstāvim no katras Eiropas Savienības dalībvalsts.

Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns vizītē Maskavā aicinājis mazināt spriedzi attiecībās ar Krieviju.  Ledriāns un Francijas aizsardzības ministre Florānsa Parlī tikās ar Krievijas kolēģiem tā dēvētajā “2+2” formātā, kas tika apturēts pēc tam, kad Krievija 2014.gadā okupēja Ukrainai piederošo Krimu.

Avots: LETA