Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_5

Latvijas drošības iestādes 13.Saeimas vēlēšanām bija sagatavojušās pietiekami labi, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Viņš pieļāva, ka saistībā ar drošības riskiem vēlēšanās vēl sekošot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un citu iestāžu analīze. Pēc viņa domām, izvairīties no kādiem lieliem incidentiem bijis iespējams tādēļ, ka Latvija mācījusies no citām valstīm un sākusi pietiekami ātri gatavoties.

Eiropas Savienībai ir jāreaģē uz Krievijas īstenotajiem hibrīduzbrukumiem,  uzsvēr ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Komentējot Krievijas armijas izlūkošanas pārvaldes veiktos uzbrukumus vairākās valstīs, tajā skaitā Latvijā, ministrs vērsa uzmanību, ka šāda veida aktivitātēs tiek konstatētas visās Eiropas valstīs, kā piemēru minot Nīderlandes paziņojumu, kā arī “Skripaļu lietu”. Jautājums neesot tikai par kiberuzbrukumiem, bet gan par hibrīduzbrukumiem.

Lielāka skaidrība par topošas koalīcijas modeli un turpmāku sarunu gaitu varētu būt pēc Jaunās konservatīvās partijas  tikšanās ar visiem politiskajiem spēkiem, kas varētu piedalīties valdības veidošanā. Pēc sarunas ar apvienību “Attīstībai/Par!” Jaunās konservatīvās partijas   premjera amata kandidāts Jānis Bordāns sacīja, ka sarunas notikušas labā gaisotnē. Partijām esot jautājumi, kur pozīcijas sakrīt, un ir pamats turpmākām sarunām. Vienlaikus Bordāns atgādināja, ka šī ir tikai otrā saruna un jātiekas arī ar citiem politiskajiem spēkiem.

No 13. līdz 21.oktobrim atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Latvijas Zaļais fonds” dabai draudzīgā akcijā “Dod riepām otru dzīvi!” aicina iedzīvotājus desmit laukumos Latvijā nodot vecās riepas bez maksas. Ik gadu Latvijā ieved 15 000 tonnu riepu. Vairums no tām pēc nolietošanas nonāk autoservisos, taču esot gadījumi, kad nevajadzīgās riepas uzkrājas garāžās, piemājas šķūņos un tiek izmestas grāvī vai mežā.

Telekomunikācijas uzņēmuma “Lattelecom” zīmola maiņa stiprinās uzņēmuma pozīcijas tirgū un ļaus precīzāk veidot komunikāciju ar uzņēmuma klientiem, aģentūrai LETA norādīja “Lattelecom” īpašnieces Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs. Viņš arī piebilda, ka “Lattelecom” nosaukuma maiņa vēl būs jāakceptē akcionāriem. Kā ziņots, nākamā gada pavasarī “Lattelecom” mainīs nosaukumu un zīmolu uz “tet”.

Partija “KPV LV” neies uz valdības veidošanas sarunām ar Zaļo un zemnieku savienību, ja tajās politisko spēku pārstāvēs cilvēki bez tautas mandāta. “KPV LV” par savu pozīciju norādījis pēc publiski izskanējušās informācijas, ka ZZS valdības veidošanas sarunās pārstāvēs arī Saeimā neievēlētie deputāta amata kandidāti – Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs, ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis un Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Saistībā ar žurnālistes Viktorijas Marinovas slepkavību Bulgārijas policija aizturējusi vienu aizdomās turamo, šodien ziņo Bulgārijas nacionālais radio. 30 gadus vecā žurnāliste tikusi nežēlīgi piekauta, izvarota un nožņaugta. Viņas līķis sestdien tika atrasts Ruses parkā netālu no Donavas. Plašāka informācija par aizdomās turamo pagaidām nav pieejama.

Viesuļvētra “Maikls” šodien Meksikas līcī pieņēmusies spēkā līdz otrās kategorijas stipruma vētrai un tuvojas ASV Floridas štata ziemeļrietumiem, kur izsludināta evakuācija. Piekrastes reģionos izsludināta obligāta evakuācija, kas attiecas uz aptuveni 120 000 cilvēku. Meteorologi prognozē, ka  naktī viesuļvētras brāzmas var sasniegt ātrumu līdz 50 metriem sekundē.

Palu pilsētu Indonēzijā šodien satricinājusi zemestrīce, kuras magnitūda ir 5,2. Pilsēta septembra beigās cieta postošā zemestrīcē un cunami.  Pašlaik nav ziņu, ka šajā zemestrīcē būtu cietušie vai bojāgājušie, tomēr tā izraisīja paniku vietējos iedzīvotājos, kuri vēl nav atguvušies no septembra zemestrīces sekām.

Avots: LETA