Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_5

Saeima šodien pēc Zaļo un zemnieku savienības rosinājuma pieņēma aicinājumu Ekonomikas ministrijai izstrādāt tiesību aktus elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes atcelšanai no šī gada 31.marta, lai gan EM līdzšinējā ministra Arvila Ašeradena vadībā piedāvāja to atcelt no 2022.gada.| Lēmums tika pieņemts, par to balsojot 86 deputātiem. Aicinājums pieņemts, lai līdz ar OIK atcelšanu īstenotu mērķi samazināt elektroenerģijas izmaksas Latvijas patērētājiem.

 

Ārpus pilnā veselības aprūpes pakalpojumu groza patlaba paliek aptuveni 58 000 cilvēku, Latvijas Radio šodien informēja veselības ministre Anda Čakša, norādot, ka šiem cilvēkiem pieejama neatliekamā medicīniskā palīdzība, dzemdību palīdzība, ģimenes ārsta sniegtie pakalpojumi, kā arī kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces, tomēr viņiem ir iespēja veikt apdrošināšanas iemaksas 206 eiro apmērā, lai saņemtu pilnajā grozā paredzēto veselības aprūpes pakalpojumu klāstu.

 

 

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nedosies uz janvāra otrajā pusē ikgadējo Pasaules Ekonomikas forumu Davosā, informē Valsts prezidenta kancelejā. Ikgadējais Pasaules ekonomikas forums Šveices kalnu kūrortā Davosā notiks no 22. līdz 25.janvārim. Pērn uz forumu devās Ministru prezidents Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

 

Latvijas un Zviedrijas Jūras administrāciju inspektori iepriekš plānotā drošības pārbaudē konstatējuši, ka “Tallink” pasažieru kuģi “Romantika” un “Isabelle” atbilst kuģošanas drošības prasībām. Pārbaudes laikā inspektori, cita starpā, apsekoja kuģa korpusu, mehānismus un sakaru aprīkojumu. Jāatgādina, ka 3.janvārī prāmis “Isabelle” Rīgas ostā aizkavējās mehānisma remontdarbu dēļ vienā no autoklāja durvīm, kas bija cietušas vētrā.

 

Saeima šodienas sēdē vienprātīgi nolēma nodot parlamenta Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai tālākai izvērtēšanai sabiedrības iniciatīvu atcelt kompensācijas nepārvēlētiem parlamenta deputātiem. Atbalstu šādam ierosinājumam sabiedrisko iniciatīvu platformā “Manabalss.lv” pauduši vairāk nekā 14 000 Latvijas iedzīvotāju.

 

Lai nodrošinātu priežu meža saglabāšanu, uzņēmums “Rīgas meži” janvāra beigās sāks meža kopšanas cirtes darbus Mežaparkā. Tiek skaidrots, ka vairākus gadu desmitus mežs Mežaparkā “audzis savā nodabā, bez īpašas cilvēku iejaukšanās”, ja neskaita atsevišķu bīstamu koku novākšanu un pameža izzāģēšanu atsevišķās meža daļās un gar gājēju celiņiem.  Plānots, ka darbi sāksies janvāra beigās tuvāko divu nedēļu laikā.

 

Gada pirmajās dienās oficiālajai e-adresei pieteikušies aptuveni 2000 iedzīvotāju, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.Iedzīvotājiem e-adreses lietošana ir brīvprātīga, savukārt juridiskām personām, tostarp Uzņēmumu reģistrā reģistrētiem komersantiem no 2020.gada sākuma šī prasība būs obligāta. Lai izveidotu e-adresi iedzīvotāji var izmantojot trīs identifikācijas rīkus – personas apliecību, elektronisko parakstu vai lietotni “eParaksts mobile”.

 

Liepājas ostas ūdeņos šorīt novērots peldam delfīns, liecina Liepājas speciālās ekonomiskās zonas publicētā informācija. Baltijas jūrā mēdz iepeldēt dažādu sugu delfīni un vaļi. Piemēram, pirms trīs gadiem Baltijas jūras Vācijas piekrastē, Ķīles ostā, tika novērots delfīns, bet 2015.gada augustā atpūtnieki pie Klaipēdas kļuva par lieciniekiem neierastai ainai, jo tur netālu no krasta Baltijas jūrā rotaļājušies delfīni. Baltijas jūrā sastopami 16 sugu delfīni. Biežāk tie konstatēti Polijas piekrastē.

 

Avots:   LETA