Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_1

Baltijas valstis sadarbosies enerģētikas jomas izpētē un analīzē, paredz šodien Ministru kabinetā atbalstītais projekts par saprašanās memorandu pētniecības jomā starp Ziemeļu Enerģētikas pētniecības institūtu, Lietuvas Enerģētikas ministriju, Latvijas Ekonomikas ministriju un Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministriju.

Andreju Pildegoviču Ārlietu ministrijas valsts sekretāra amatā nomainīs līdzšinējais valsts sekretāra vietnieks, ministrijas politiskais direktors Andris Pelšs, šodien lēma valdība. Ministrijā skaidro, ka diplomātiskā un konsulārā dienesta diplomātu rotācijas ietvaros ir atbalstīta Pildegoviča kandidatūra Latvijas vēstnieka Apvienotajā Nāciju Organizācijā Ņujorkā amatam.

Valdība šodien piekrita veidot rīcības komisiju 2021.gada pasaules pasaules čempionāta hokejā vīriešiem organizēšanai. Rīcības komitejas vadītājs būs Ministru prezidents Maris Kučinskis, savukārt vadītāja vietnieki – Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis un izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Pāvesta Franciska vadītājai svētajai misei Aglonā divās dienās tiešsaistē reģistrējušies ap 1000 cilvēku. Kā ziņots, 24.septembra pēcpusdienā pāvests svinēs svēto misi Aglonā, uz kuru ir aicināti visi ticīgie un labas gribas cilvēki. Reģistrācija tiks rīkota, lai sagatavotu infrastruktūru un noorganizētu ērtu dalībnieku ierašanos.

Valdība šodien atļāva Iekšlietu ministrijai Latvijas un Krievijas robežas joslas ierīkošanai atsavināt nelielas zemes platības Latgalē. Robežas joslas ierīkošanai 12 metru platumā plānots atsavināt nelielas zemes platības Kārsavas, Viļakas, Zilupes un Baltinavas novados.

Latvija atbalsta NATO politiku attiecībās ar Krieviju un uzskata, ka nav pamata pret Krieviju būt pretimnākošiem, kamēr tā nemaina uzvedību, uzskata Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis. Kučinskis šodien tikās ar Kanādas premjerministru Džastinu Trudo, kurš apmeklē Latviju pirms NATO samita, kas rītdien sāksies Briselē. Runājot par gaidāmo NATO samitu, tika norādīts, ka tajā jāturpina Velsas un Varšavas lēmumu ieviešana un jāizvirza precīzi tālāki uzdevumi. Kučinskis uzsvēra, ka turpmākajai NATO klātbūtnei reģionā ir nepieciešami lēmumi par jūras un gaisa spēku atbalstu.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs cer, ka Lielbritānijas valdības ministru maiņas neietekmēs “Brexit” sarunu pozitīvu iznākumu. Lielbritānijas iekšpolitiskie procesi no Rinkēviča puses netiks komentēti. Kā ziņots, Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons pirmdien iesniedza Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai demisijas rakstu, tādējādi vēl vairāk sašūpojot valdību, kuru jau svētdienas vakarā satricināja “Brexit” ministra Deivida Deivisa atkāpšanās.

Virsdiriģenti par darbu Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētkos vidēji saņems 500 eiro, bet deju virsvadītāji – 550 eiro par vienu deju. Jau ziņots, ka Dziesmu un deju svētkus nedēļas garumā klātienē apmeklēja aptuveni 500 000 skatītāju, savukārt ar interneta tiešsaistes starpniecību svētkus skatījušies vēl aptuveni 500 tūkstoši cilvēki no Latvijas, Lielbritānijas, ASV, Vācijas un citām valstīm.

No applūdušās alas Taizemē šodien izglābti visi divpadsmit zēni un viņu futbola treneris, kas bija iesprostoti pazemē kopš 23.jūnija, sociālajā tīklā “Facebook” paziņojusi Taizemes jūras spēku īpašo uzdevumu vienība. Norādīts arī, ka vēl tiek gaidīti atgriežamies četri nirēji, kas bija alā kopā ar zēniem.

Avots: LETA