Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Septiņi pie partijām nepiederošie Rīgas domes deputāti, kā arī visi klātesošie opozīcijas domnieki šodien atturējās balsojumā par deputāta Oļega Burova iecelšanu Rīgas Brīvostas pārvaldes valdē, tāpēc viņš šo amatu vēl neieņems. Burova iecelšanu amatā atbalstīja 27 “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai!” deputāti. Līdz ar to netika nodrošināts nepieciešamais balsu skaits.

 

Brīvostas valdes sastāvs jāmaina, jo līdz ar ievēlēšanu Eiropas Parlamentā, amatus atstās Andris Ameriks un Nils Ušakovs. Ameriks valdes priekšsēdētāja amatu ieņems ne ilgāk kā līdz 1.augustam, bet pēc tam, ja valde nebūs izvirzījusi jaunu vadītāju, valde paliks bez priekšsēdētāja. Plānots, ka arī Ušakovs amatu Brīvostā atstās līdz 1.augustam. Šodien domes sēdes darba kārtībā iekļautais lēmumprojekts paredzēja, ka Burovs ieņems Ušakova vietu.

 

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nolēmis 24.augustā nerīkot militāro parādi par godu valsts neatkarības dienai, un ietaupītos līdzekļus piedāvājis izmaksāt karavīriem kā prēmiju. Sociālās saziņas vietnēs reakcija uz Zelenska lēmumu ir dažāda.

 

Eiropas Komisijas prezidenta amata kandidāte Urzula fon der Leiena paziņojusi, ka savā darba programmā nākamajiem pieciem gadiem galveno uzmanību pievērsīs likuma varas ievērošanai un progresīvai klimata politikai. Attiecībā par Vācijas nacistisko pagātni, Leiena atzīst, ka ir jūtīga pret Rietumu likuma varas pamatprincipiem, uzsvērot, ka visā blokā būtu jāievēro caurskatāmība. Leiena uzstāj, ka dalībvalstīm ir jārīkojas aktīvāk pēc tam, kad ES jūnijā nespēja panākt vienprātību par klimata mērķiem līdz 2050.gadam.

 

Austrālija apņēmusies sarīkot referendumu, lai kontinenta pamatiedzīvotāju pēctečiem noteiktu plašākas balsstiesības un šo cilvēku statuss tiktu noteikts likumā. Referendumu varētu sarīkot līdz parlamenta vēlēšanām, kas paredzētas 2022.gadā.   Austrālijā, kurā dzīvo 23 miljoni iedzīvotāju, mīt aptuveni 700 000 kontinenta pamatiedzīvotāju.

 

 

Avots:    LETA