Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_5

Jo stiprāka būs ekonomika, jo lielākas iespējas būs tikt galā ar negācijām saistībā ar maksātnespējas administratoriem un ēnu ekonomiku, uzturoties reģionālajā vizītē Alūksnē, sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis. Premjers tikās ar novadu pašvaldību vadību un darbiniekiem, uzņēmējiem, kā arī iedzīvotājiem. Kučinskis informēja klātesošos par valstī notiekošajiem reformu procesiem, it īpaši veselības aprūpē un izglītības sistēmā.

Izglītības un zinātnes ministrijas un valdības lēmums neizmaksāt vairākām pašvaldībām līdzekļus pedagogu piemaksām ir nekorekts un līdzinās šantāžai, aģentūrai LETA pauda aptaujātie domju priekšsēdētāji. Jau vēstīts, ka papildu finansējumu piemaksām pedagogiem šī gada pēdējiem četriem mēnešiem nesaņems vairākas pierobežas pašvaldības. Šādu pašvaldību vidū ir, piemēram, Baltinavas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novads. Tāpat pie piemaksām pedagogiem netiks virkne pašvaldību Vidzemes ziemeļu daļā, Kurzemes dienvidrietumos, kā arī Latgales austrumos.

Būtiski, lai ar laiku valsts atbalsts uzņēmējdarbībai tiktu nodrošināts ne tikai remigrantiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem, žurnālistiem atzina Eiropas Latviešu apvienības vicepriekšsēde Elīna Pinto. Komentējot valdībā pieņemtos, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātos noteikumus, kas paredz – lai saņemtu valsts atbalstu uzņēmējdarbībai, remigrantiem 50% investīciju būs jānodrošina pašiem, Pinto uzsvēra, ka saskatāma pozitīva virzība diskusijā par remigrāciju, jo nu jau tiek runāts par reāliem pasākumiem un šis varētu būt viens no tiem.

Autovadītājiem uz autoceļiem Aglonas virzienā ir jābūt uzmanīgiem, jo pa tiem ir vērojama intensīva svētceļnieku kustība.  “Latvijas valsts ceļi”  aicina svētceļniekus un autovadītājus šajā ceļā būt vērīgiem un uzmanīgiem, īpaši, atrodoties autoceļu būvdarbu posmos.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos Aglonas bazilikā Valsts policija strādās pastiprinātā režīmā un pēc īpaši izstrādāta darba plāna. Tas izstrādāts, balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi. Policisti uzraudzīs ceļu satiksmes drošību un sabiedrisko kartību, ka arī nepieciešamības gadījumā palīdzēs līdzcilvēkiem.Tāpat svētku norises laikā virs pasākuma vietām ir aizliegts izmantot bezpilota gaisa kuģus jeb dronus bez svētku organizatora un pašvaldības saskaņojuma.

Kopš šā gada aprīļa Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā Latvijas Infektoloģijas centrā ērces iespējams pārbaudīt ne tikai uz ērču encefalīta vīrusu, bet arī Laimas slimības izraisītājām – borēlijām. No 198 laboratorijā pārbaudītajām ērcēm 56 jeb 28,3% izrādījušās inficētas ar Laimas slimību izraisošajām baktērijām, informēja slimnīca.

Saistībā ar nokritušo koku Priedaines stacijas apkaimē traucēta satiksme visos elektrovilcienu maršrutos, žurnālistus informēja “Pasažieru vilciena” pārstāvis Egons Ālers. Iespējami kavējumi līdz pat stundai visiem vilcieniem visiem maršrutiem, piebilda Ālers.

Apšaudē Ņū-Brans-Vikas provinces galvaspilsētā Frederik-Tonā šodien nogalināti vismaz četri cilvēki, ziņo Kanādas policija. Policija aicinājusi pilsētniekus neiziet no telpām un netuvoties notikuma vietai, brīdinot, ka “incidents turpinās”.

Norvēģija, kur ir viens no augstākajiem mirstības līmeņiem no narkotiku pārdozēšanas, izmēģinājuma kārtā uzsāks bezmaksas heroīna izdalīšanas programmu, cenšoties uzlabot visvairāk atkarīgo personu dzīves apstākļus, šodien paziņojusi valdība. Norvēģijā 2015.gadā tika reģistrēts 81 nāves gadījums no pārdozēšanas uz miljons iedzīvotājiem, un vēl augstāks mirstības līmenis no pārdozēšanas Eiropā reģistrēts vienīgi Igaunijā un Zviedrijā – attiecīgi 132 un 88 nāves gadījumi uz miljons iedzīvotājiem.

Avots: LETA