Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Šodien Ministru kabinets atbalstīja 2018.gada valsts budžeta likumprojektu, kas paredz nākamā gada ieņēmumus 8,75 miljardu eiro apmērā jeb par 725,11 miljoniem eiro vairāk, bet izdevumus – 8,95 miljardu eiro apmērā jeb par 624,82 miljoniem eiro vairāk, nekā 2017.gadā.

Veselības nozares finansējums nākamgad sasniegs vairāk nekā vienu miljardu eiro, un 2018.gada veselības nozares budžeta palielinājums par 194 miljoniem būs lielākais veselības nozares palielinājums pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Papildu pieejamais finansējums tiks ieguldīts veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošanai, kā arī ārstniecības personu atalgojuma konkurētspējas palielināšanai.

Panāktais papildu finansējums nākamā gada budžetā iekšlietu nozarē vairos iedzīvotāju drošības sajūtu, uzskata Iekšlietu ministrija. Galvenās ministrijas prioritātes, kam panākts papildu finansējums, ir valsts austrumu robežas stiprināšana, pretterorisma un kibernoziegumu apkarošanas spēju stiprināšana un bērnu aizsardzība pret noziedzīgiem nodarījumiem.

Valsts policija Saulkrastu novadā pagājušā ceturtdienā uzsprāgušajā dzīvojamā mājā un pie tās esošajos transportlīdzekļos atradusi aptuveni 100 kilogramus nesprāgušas pirotehnikas un sprādzienbīstamu vielu. Pirotehnika aizvesta uz Ādažu poligonu iznīcināšanai. Policija norāda, ka pirotehnikas glabāšana lielos apjomos dzīvojamā mājā ir bezatbildība.

Rīgā, Marijas ielā 6, esošās ēkas īpašniekiem līdz 16.oktobrim pilnībā jānovērš apdraudējums, ko ēkas stāvoklis var radīt iedzīvotājiem. Pretējā gadījumā Rīgas dome uzsāks mājas piespiedu sakārtošanu, naudu par to piedzenot no īpašniekiem. Provizoriski ēkas piespiedu sakārtošanas darbi varētu izmaksāt aptuveni 20 000 eiro.

No pirmdienas, 16.oktobra, darba dienās vilcienu reisiem dienas vidū biļetes vienam braucienam varēs iegādāties ar 25% atlaidi, pērkot tās gan biļešu tirdzniecības kasēs, gan AS “Pasažieru vilciens” mājaslapā un mobilajā lietotnē, gan vilcienā pie konduktora kontroliera. Vilcienu kustības sarakstos pie biļešu kasēm un pieturvietu informatīvajos stendos vilcieni, kuriem tiks piemērota atlaide, būs atzīmēti ar zaļas krāsas zīmi.

Krievijas veiktā Krimas aneksija ir noticis fakts, bet par šīs teritorijas zaudējumu Ukrainai būtu izmaksājama kompensācija, Strasbūrā uzrunājot Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas delegātus, sacīja Čehijas prezidents Milošs Zemans. Zemans jau iepriekš bija izteicis prognozi, ka Ukrainai neizdosies atgūt Krimu, neraugoties uz to, ka Krievija to anektējusi nelikumīgi.

Policija šodien bloķējusi iedzīvotāju piekļuvi Barselonas parkam, kurā atrodas Katalonijas parlaments. Katalāņu likumdevējus šovakar uzrunās reģiona premjerministrs Karless Pudždemons, kurš varētu pasludināt Katalonijas neatkarību. Lēmuma mērķis ir “nepieļaut nekādas situācijas, ar kurām varētu tikt vērsts spiediens pret parlamenta aktivitātēm,” norādīja policijas pārstāvis sakariem ar presi.

Tā dēvētais parandžu aizliegums, kas šomēnes stājies spēkā Austrijā, sagādājis ne mazums mulsinošu mirkļu policijai, kuras viens no jaunākajiem ķērieniem ir vīrietis haizivs kostīmā. Austrijā 1.oktobrī stājas spēkā jaunie ierobežojumi, ar kuriem aizliegts sabiedriskās vietās un ēkās atrasties musulmaņu parandžās un citā apģērbā, kas aizsedz seju.

Avots: LETA