Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_5

Politologs Filips Rajevskis norāda, lai Jaunā konservatīvā partija spētu izveidot koalīciju bez Zaļo un zemnieku savienības, “Jaunās Vienotības” un “Saskaņas”, kļūstot par koalīcijas vadošo spēku, tai jāspēj parādīt ļoti augsta spēja manevrēt. Līdz ar JKP paziņojumu, ka jaunās valdības izveidē tā neplāno sadarboties ar Zaļo un zemnieku savienību, iespējamie tālākie koalīcijas modeļi var būt dažādi, tostarp, JKP varētu iztikt bez ZZS, Jaunās Vienotības un “Saskaņas”, ar pārējām partijām kopā nodrošinot 58 vietas Saeimā, taču tā ir tikai matemātika, nevis politika,” tā politologs.

 

Sākta Daugavas stadionā attīstības projekta otrā kārta, kas paredz tajā izbūvēt ledus halli, atjaunot centrālo sporta laukumu futbolam un vieglatlētikai, kā arī izbūvēt vieglatlētikas manēžu. Patlaban izsludināts iepirkums ledus halles būvprojekta minimālā sastāvā izstrādei un centrālā sporta laukuma atjaunošanas būvniecības ieceres izstrādei. Līgumus ar šo darbu veicējiem plānots noslēgt jau novembrī.

 

Piektdien Rīgas centrā aizturēts ārzemnieks, kurš ar viltotu bankas karti no bankomāta mēģinājis izņemt skaidru naudu, turklāt pie viņa atrastas kopumā 20 viltotas kartes. Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētais vīrietis nelikumīgi iegādājies svešu personu bankas kontu datus, kas reģistrēti ārpus Latvijas, un piesaistījis tos baltajām plastikāta kartēm, tādējādi pretlikumīgā ceļā iegūstot naudu.

 

Uz Latvijas Ārstu biedrības prezidenta amatu pagaidām vienīgā pretendente ir Biedrības viceprezidente, ģimenes ārste Ilze Aizsilniece. Latvijas Ārstu Biedrības biedru pilnsapulce notiks 18.oktobrī. Lai tā būtu lemtspējīga, uz to jāierodas vismaz pusei biedrības oficiālo biedru, kas ir apmēram 1500 ārstu, kad plānots vēlēt jaunu prezidentu.

 

Valsts ieņēmumu dienests kļūdas dēļ izsūtījis elektroniskus paziņojumus par pašnodarbinātā deklarācijas iesniegšanu arī iedzīvotājiem, kuriem nav pašnodarbinātā statusa. Dienesta mājaslapā teikts, citāju: “šonedēļ esam uzsākuši Elektroniskās deklarēšanas sistēmā apziņot saimnieciskās darbības veicējus, lai atgādinātu par pašnodarbinātā ziņojuma iesniegšanu. Diemžēl, sūtot ziņojumus, ir notikusi kļūda, un šie ziņojumi nosūtīti arī tām fiziskajām un juridiskajām personām, uz kurām tas neattiecas. Satraukumam nav pamata un nekādai rīcībai nav jāseko”.

 

Joprojām vislielākie kontrabandas apjomi tiek konstatēti cigaretēm un tabakai. Nelikumīgai cigarešu ievešanai Latvijā izmanto zaļo robežu, kravas transportu un dzelzceļu lielākoties uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Šogad izņemtais cigarešu apjoms ir rekordliels – 91 miljons cigarešu. Lielākos vai mazākos apjomos cigarešu kontrabandu konstatē regulāri.

 

Par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu desmito gadu pēc kārtas atzīta AS “Latvenergo”, kura vērtība 2018.gadā ir 1,7 miljardi eiro, kas ir nedaudz mazāk salīdzinājumā ar 2017.gadu. Nākamajās vietās ierindojas “Latvijas valsts meži”, “Swedbank”, “Mikrotīkls”,  “Latvijas dzelzceļš”, “Luminor Bank”, “Rimi Latvia”, “Lattelecom”, “Latvijas mobilais telefons”, bet Top 10 noslēdz “Rietumu banka”. “Latvenergo” ir arī vienīgais no Latvijas uzņēmumiem, kurš ir iekļuvis Baltijas vērtīgāko uzņēmumu “Top 10”, ierindojoties trešajā vietā.

 

Francijas parlaments atbalstījis divus likumprojektus cīņai ar nepatiesas informācijas izplatīšanu priekšvēlēšanu laikā, kas, cita starpā, piešķir Francijas raidorganizāciju pārvaldei tiesības slēgt jebkuru tīklu, kuru kontrolē vai ietekmē ārvalstu varas, ja tās tīšuprāt izplata nepatiesu informāciju, kas var kaitēt vēlēšanu procesam. Likumprojekti, domājams, mērķēti pret Krievijas mediju RT, kas pagājušajā gadā sāka raidīšanu Francijā.

 

Ungārijas zemo cenu aviokompānija “Wizz Air” paziņojusi par jaunu un caurredzamu bagāžas politiku, kas no šā gada 1.novembra garantēs visiem pasažieriem vienas bezmaksas rokas bagāžas somas ienešanu lidmašīnas salonā visos lidojumos. Lidsabiedrības ilggadējā statistika liecina, ka vairāk nekā desmit tūkstošus lidojumu gadā ietekmē ar bagāžu saistīta kavēšanās.

 

Pēkšņos plūdos Spānijas Maljorkas salā dzīvību zaudējuši deviņi cilvēki, arī divi Lielbritānijas pilsoņi. Pēc spēcīgajām lietusgāzēm, kas Maljorkā turpinājās vairākas stundas, izraisījušies plūdi, kuros trakojoša ūdens straumes aizskalojušas automašīnas un appludinājušas mājas. Spānijas meteodienests brīdina, ka trauksme tagad izsludināta kaimiņu salās Ibizā un Formenterā, jo lietus un vētra pārvietojas šo salu virzienā. Maljorkā vissmagāk cietis apvidus 60 kilometrus uz austrumiem no salas galvaspilsētas Palmas.

 

Silto laika apstākļu dēļ uz 10.novembri pārceltas sestdien Siguldā plānotās Prezidenta kausa izcīņas sacensības kamaniņu braukšanas sporta starta rāvienos. Prezidenta kausa sacensībām, kuras šogad notiks jau desmito reizi, bija pieteikušies visi vadošie Latvijas kamaniņu braucēji. Ņemot vērā arī jaunāko grupu dalībniekus, sacensībām bija pieteikušies 83 sportisti.

 

Nākamgad tiks aizsāktas jaunas sieviešu sacensības, kurās meklēs potenciālās Pirmās formulas pasaules čempionāta dalībnieces. Šo sacensību seriāla organizēšanā piedalās slavenais britu pilots Deivids Kulthards, kurš savas karjeras laikā izcīnījis 13 uzvaras individuālos posmos, kā arī “Red Bull” komandas inženieris Adrians Ņūvijs. Sacensību balvu fonds būs 1,33 miljoni eiro, bet dalības maksa komandām nebūs jāmaksā. Organizatori norāda uz ticību, ka sievietes spēj vienlīdzīgi konkurēt ar vīriešu pilotiem un viņām ir jādod iespēja sevi pierādīt.

 

Kauņā divu gadu laikā plānots uzcelt jaunu ledus arēnu, kuras kopējā platība pārsniegs 7500 kvadrātmetrus. Divu hektāru zemesgabalā plānots uzcelt divus ledus laukumus un palīgtelpas ar visu nepieciešamo infrastruktūru. Vienā laukumā varēs trenēties gan hokejisti, gan daiļslidotāji, bet otrā domāts ierīkot tribīnes ar aptuveni 700 skatītāju vietām.

 

Avots:    LETA