Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Valsts prezidents Raimonds Vējonis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai nodevis grozījumus likumā “Par tiesu varu”, kas paredz atcelt ierobežojumu rajona (pilsētas) tiesas priekšsēdētājam un apgabaltiesas priekšsēdētājam ieņemt amatu vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas. Kā norāda prezidents, ilgstoša tiesnešu atrašanās augstos amatos var radīt stagnācijas riskus, savukārt reāla rotācija tiesu varas vadošajos amatos veicinātu profesionālo izaugsmi visos tiesu varas līmeņos.

 

Parakstu vākšana par mācību valodas brīvu izvēli ir pretlikumīga, uzskata Rīgas domes deputāts Jānis Bordāns, skaidrojot, ka Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācijas iniciatīva brīvi izvēlēties mācību valodu, par kuru portālā “Manabalss.lv” pārtraukta parakstu vākšana, neatbilst Satversmes normām.

 

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis koalīcijas padomes sēdē 6. novembrī bija pieļāvis iespēju atkāpties no amata un atgriezties Saeimas deputāta krēslā, ja būs šķēršļi reformai par skolēnu minimālā skaita noteikšanu, šodien intervijā portālam “Delfi” sacīja partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, norādot, ka 6.novembra koalīcijas sanāksmē Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji esot pauduši savu atšķirīgo redzējumu par izglītības kvalitātes reformas veikšanu.
Reaģējot uz to, izglītības ministrs koalīcijas sēdē ir aicinājis ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu nedemisonēt, jo Šadurskis pieļāvis iespēju, ka viņam varētu nākties atkāpties no ministra amata un atgriezties Saeimā.
Savukārt, Šadurskim atkal kļūstot par deputātu, parlamentārieša amats vairs nepienāktos “Vienotības” priekšsēdētājam Ašeradenam, jo viņš var pretendēt tikai uz tā dēvēto “mīksto mandātu”. Teorētiski šo vietu pašreizējais ekonomikas ministrs varētu ieņemt uz laiku, kamēr Šadurskis pilda ministra pienākumus un nav atgriezies parlamentā.
Āboltiņa skaidro, ja Ašeradens demisionētu, bet vēlāk arī Šadurskis atgrieztos Saeimā, pašreizējais partijas vadītājs nonāktu sava priekšteča Andra Piebalga situācijā bez oficiāla amata valdībā vai Saeimā.
Tikmēr laikraksts Diena raksta, ka vēl nav nojaušams, vai Vienotības līderim Arvilam Ašeradenam izdosies izpildīt apņemšanos atjaunot partiju. Taču priekšsēdis ieies vēsturē ar to vien, ka viņam pietika drosmes ierosināt partijas dibinātājas Solvitas Āboltiņas izslēgšanu no Vienotības.

 

Īsi pēc publiskā paziņojuma par Krievijas satīriķa Mihaila Zadornova nāvi, publicēta arī viņa pēdējā vēlēšanās – tikt apglabātam blakus savam tēvam, rakstniekam Nikolajam Zadornovam, kurš atdusas Rīgā, Meža kapos. Tāpat satīriķis vēlējies, lai viņa ķermenis pēc nāves tiek pārvests tikai ar sauszemes transportu. Nikolajs Zadornovs Latvijā ieradās 1946. gadā un šeit ir uzrakstījis vairāk nekā desmit romānus, tāpat tulkojis latviešu daiļliteratūru. Jūrmalā 1948. gadā nāca pasaulē viņa dēls Mihails Zadornovs, kurš šodien devies mūžībā 69 gadu vecumā.
Mākslinieks cīnījās ar smadzeņu vēzi un bija izgājis ārstēšanās kursu, taču jūnijā no procedūrām atteicies, nodēvējot tās par “nogurdinošām “. Tā vietā izlēmis aizvadīt mūža pēdējos brīžus kopā ar tuviniekiem.

 

 

Avots:   LETA