Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Latvija piešķir lielu nozīmi Ķīnas Joslas un ceļa iniciatīvai, kura pavērs jaunas iespējas Ķīnas un Eiropas infrastruktūras savienojamībai, šodien Pekinā Ziemeļu un Baltijas valstu parlamentu spīkeru tikšanās laikā ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Ķīnas Joslas un ceļa iniciatīva paredz izveidot dzelzceļa, jūras un auto ceļu savienojumus no Āzijas uz Eiropu un Āfriku.

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces vienlaicīga atrašanās ārzemēs ir raisījusi jautājumus par prezidenta pienākumu izpildītāju. Neoficiāli vairāki politiķi atzina, ka šī situācija ir neierasta, jo parasti prezidents un Saeimas priekšsēdētāja salāgo jautājumus par prombūtni. Proti, šādi gadījumi ir bijuši, bet parasti tas bijis uz īsāku brīdi. Juristi gan uzsver, ka arī pašlaik gan prezidents, gan Saeimas priekšsēdētāja nav kavēti pildīt pienākumus.

Kaut arī Zemkopības ministrijas pērn risināmo jautājumu klāstu papildināja vairākas negaidītas problēmas, tostarp rudens lietavas, ministrija ir paveikusi visus 2017.gadā paredzētos darbus, šodien tikšanās laikā ar Ministru prezidentu Māri Kučinski  sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Nacionālās drošības padomes locekļi aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis  un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis nekomentē, vai atbalstītu Maizīša kandidatūru vēl vienam termiņam Satversmes aizsardzības biroja direktora amatā. Bergmanis norādīja, ka padome nav skatījusi jautājumu par SAB direktoru nākamajam termiņam. Saskaņā ar likumu šis jautājums tiek skatīts slēgtā formātā, līdz ar ko nebūtu pieļaujams, ka atsevišķi padomes locekļi izsaka savus personīgos uzskatus par kandidātiem.

Īstenojot Eiropas reģionālās attīstības fonda atbalstītu projektu, Daugavpilī, Nometņu ielas rajonā plānots uzbūvēt aizsargdambi, kurš pasargātu šo teritoriju no Daugavas palu ūdeņiem. Projekta pirmās kārtas kopējās izmaksas ir 2,6 miljoni eiro, no kuriem 2,2 miljoni eiro ir fonda finansējums.

Polijas izmeklēšanas komisija noskaidrojusi, ka 2010.gadā Smoļenskā avarējušās Polijas prezidenta lidmašīnas kreiso spārnu iznīcināja sprādziens, kas noticis lidmašīnā. Izmeklētāji paziņojuši, ka sprādzienam lidaparātā bijuši vairāki avoti. Ziņots, ka 2010.gada 10.aprīlī notikušajā aviokatastrofā dzīvību zaudēja 96 cilvēki, viņu vidū arī Polijas prezidents Lehs Kačiņskis. Polija ne reizi vien vainojusi notikušajā Krieviju, kamēr Krievija aizbildinās, ka aviokatastrofa notikusi Polijas dēļ.

Atjaunota piekļuve Šveices Cermates slēpošanas kūrortam, kas spēcīgās snigšanas dēļ divas dienas bija norobežots no ārpasaules. Liekot lietā lāpstas, sniega tīrītājus un helikopterus, izdevies izrakties cauri lielākajām kupenām, atjaunojot dzelzceļa un ceļu satiksmi ar Cermates ciematu, kur slikto laikapstākļu dēļ bija iesprostoti aptuveni 13 000 tūristu. Vilcieni atsāka kursēt vakar vakarā, bet autosatiksme – šodien.

Nīderlande nolēmusi atteikties no drukātām telefonu grāmatām, kas valstī izmantotas gandrīz 140 gadus. Izdevējs šodien paziņoja, ka interneta dēļ šādas grāmatas kļuvušas liekas.

Avots: LETA