Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_4

Saeima šodien noraidīja tikai aptuveni 2,5 mēnešus nostrādājušā premjera Krišjāņa Kariņa demisijas pieprasījumu, kuru iesniedza atsevišķi opozīcijas un arī koalīcijā ietilpstošās partijas ‘KPV LV” deputāti, kurus neapmierināja tas, ka valdība neizpildīja Saeimas uzdevumu atcelt obligāta iepirkuma komponenti jeb OIK līdz 31.martam. Par demisijas pieprasījumu balsoja 33 deputāti, 58 balsoja pret.

ASV Valsts kase atzinīgi vērtē valdības paveikto finanšu sektora sakārtošanā. Vakar darba vizītes ietvaros finanšu ministrs Jānis Reirs tikās ar ASV Valsts kases sekretāra vietnieku terorisma finansēšanas jautājumos Maršalu Bilingsliju, lai iepazīstinātu ar Latvijas valdības īstenoto finanšu sektora kontroles reformu. Tikšanas laikā Bilingslijs atzinīgi novērtēja valdības īsā laika periodā paveikto un turpmākos plānus Latvijas finanšu sektora sakārtošanā.

Administratīvi teritoriālā reforma varētu veicināt galvaspilsētas sadarbību ar Pierīgas pašvaldībām. Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs norāda, ka patlaban ir grūti prognozēt, kādu iespaidu reforma varētu atstāt uz Rīgu, jo teritoriāli galvaspilsēta nekādas izmaiņas nepiedzīvos. Viņš domā, ka reformas sākšana vērtējams kā pozitīvs process un sadarbību ar Pierīgu varētu veicināt sabiedriskā transporta jomā, infrastruktūras uzlabošanā un citos jautājumos.

Nākamā gada Latvijas valsts budžeta fiskālā telpa patlaban tiek prognozēta negatīva 11,9 miljonu eiro apmērā, liecina Finanšu ministrijas sagatavotā un izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegtā Latvijas Stabilitātes programma. Ministrija norāda, ka atbilstoši pašreizējām prognozēm fiskālā telpa 2020.gadā ir -11,9 miljoni eiro, 2021.gadā -81,1 miljons eiro, bet pozitīva tā varētu būt 2022.gadā – 176,3 miljoni eiro.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvātais Administratīvi teritoriālās reformas modelis ir samērā līdzsvarots un balstās uz adekvātiem novadu veidošanas kritērijiem, uzskata biedrības “Reģionālo attīstības centru apvienība” valdes priekšsēdētājs un Valkas novada mērs Vents Armands Krauklis. Vienlaikus viņš norāda, ka reformas projekts ir tikai sākuma stadijā, un gaidāmas vēl daudzas diskusijas.

Tiesa nolēmusi, ka kādā nodokļu nemaksāšanas krimināllietā konstatētie 218 000 eiro ir atzīstami par noziedzīgi iegūtu mantu un ieskaitāmi valsts budžetā. Prokuratūra informē, marta beigās Rīgas apgabaltiesa noraidīja uzņēmuma pārstāvja sūdzību un atstāja negrozītu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas februāra lēmumu procesā par noziedzīgi iegūtu mantu.

Lielbritānijas policija šodien aizturējusi vietnes “WikiLeaks” dibinātāju Džūljenu Asanžu, kurš pēdējos septiņus gadus pavadījis Ekvadoras vēstniecībā Londonā. Asanžs aizturēts pēc tam, kad Ekvadora atsaukusi viņam piešķirto politisko patvērumu.

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro paziņojis, ka panākta vienošanās ar Starptautisko Sarkanā Krusta komiteju par humānās palīdzības ievešanu Venecuēlā. Prezidents gan iepriekš noliedzis, ka valstī būtu iestājusies humānā krīze, un apgalvoja, ka šādas palīdzības pieņemšana būtu pirmais solis ASV iebrukumam. Savukārt ASV plāno piedāvāt ANO Drošības padomei rezolūciju, kuras mērķis ir atzīt opozīcijas līderi par valsts galvu.

Avots: LETA