Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-18-1

Rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās visvairāk deputātu ievēlēs no Rīgas vēlēšanu apgabala – 35 tautas pārstāvjus, kā arī no Vidzemes – 25 deputātus, pirmdien atbilstoši likuma nosacījumiem noteica Centrālā vēlēšanu komisija. Savukārt no Zemgales vēlēšanu apgabala ievēlēs 14 deputātus, no Latgales – 14, bet no Kurzemes vēlēšanu apgabala 12 parlamentāriešus. Salīdzinot ar 12.Saeimu Rīgā klāt nākušas trīs deputātu vietas, no Vidzemes, Latgales un Kurzemes ievēlēs par vienu deputātu mazāk, bet no Zemgales apgabala ievēlamo parlamentāriešu skaits nemainīsies.

Ministru kabinets plāno atbalstīt Zviedrijas un Latvijas kandidēšanu uz ziemas olimpisko spēļu rīkošanu 2026.gadā, liecina izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegtais Izglītības un zinātnes ministrijas informatīvais ziņojums. Arī Latvijas Nacionālā sporta padome konceptuāli atbalstīja Latvijas iesaisti procesā, kura laikā Zviedrija plāno kandidēt 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanā, paredzot, ka bobsleja, skeletona un kamaniņu sacensības tiks rīkotas Siguldā.

Eiropas Savienība  un ASV viens otram ir svarīgi sabiedrotie un ekonomiskie partneri, tāpēc nevēlamies tādu dramatisku attiecību krīžu atkārtošanos, kāda nesen bija vērojama G7 samitā Kanādā, tiekoties ar Nīderlandes ārlietu ministru Stefu Bloku, norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Rinkēvičs izteica atzinību par Nīderlandes karaļa Vilema Aleksandra vizīti Latvijā, uzsverot, ka vizīte ir īpašs pagodinājums Latvijas valsts simtgadē.

Rīgā no šodienas līdz 12.jūnijam notiek Ārlietu ministrijas rīkots Baltijas valstu un ASV augsta līmeņa ekspertu seminārs par kiberdrošību un kritiskās infrastruktūras un pakalpojumu aizsardzību. Pasākumā piedalās vairāk nekā 40 institūciju un privātā sektora ekspertu no Baltijas valstīm un ASV.

Eiropas Komisija ir gatava atvēlēt vairākus miljardus eiro, lai uzlabotu infrastruktūru, piemēram, tiltus un ceļus, tādejādi palīdzot Eiropas Savienības dalībvalstīm un NATO ātri pārvietot karavīrus krīzes situācijā. NATO komandieri vēlas, lai tiktu atcelti militārā transporta ierobežojumi. Amatpersonas apgalvo, ka var būt nepieciešamas līdz pat 30 dienām, lai iegūtu administratīvo atļauju virzīties cauri Eiropai.

Vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” aicina Latvijas lielveikalus būt sociāli atbildīgiem un pārraidītajos informatīvajos ziņojumos iekļaut arī informāciju par bīstamību, kas rodas mazus bērnus karstā laikā atstājot vienus automašīnā. Arī apkārtējos organizācija aicina būt modriem, nepalikt vienaldzīgiem un palīdzēt, ja bērns ir atstāts veselību apdraudošā situācijā.

Palielinoties vējam šodien Ādažu poligonā liesmas tomēr izlauzušās no ierobežotās teritorijas, līdz ar to dzēšanas darbi turpinās ar jaunu sparu.  Meža ugunsgrēka dzēšanas darbs tiek organizēts vairākās maiņā. Patlaban nav iespējams pateikt, cik ilgi dzēšanas darbi turpināsies, jo tas būs atkarīgs arī no laika apstākļiem.

ASV prezidents Donalds Tramps Singapūru pametīs rītdien pēc tikšanās ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu, jo sagatavošanās sarunas virzījušās daudz ātrāk, nekā bija gaidīts, pirmdien paziņoja Baltais nams.

ANO Bēgļu aģentūra aicinājusi Itāliju un Maltu nekavējoties atļaut ienākt to ostās nevalstiskās organizācijas glābšanas kuģim, kas Vidusjūrā uzņēmis 629 migrantus. Francijas nevalstiskās organizācijas kuģis  migrantus uzņēma sestdien un šobrīd atrodas starp Maltu un Sicīliju, gaidot atļauju piestāt kādā ostā. Malta vakar noraidīja Itālijas aicinājumu uzņemt kuģi. Arī Eiropas Savienība aicinājusi nekavējoties atrisināt šo situāciju.

Avots: LETA