Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Reģionālai infrastruktūrai jābūt uz tirgus principiem balstītai, šodien Inčukalnā tiekoties ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu un Lietuvas premjeru Sauļu Skverneli norādīja Ministru prezidents Māris Kučinskis. Baltijas valstu premjerministri novērtēja Inčukalna pazemes gāzes krātuves reģionālo nozīmīgumu, kas sekmēs reģionālā gāzes tirgus darbību un gāzes apgāžu drošību.

Uzņēmums SIA “Rimi Latvija” pieprasījis biedrībai “Dzīvnieku brīvība” pārtraukt uzņēmuma nosaukuma un logo izmantošanu petīciju vietnē “rimi.olucena.lv”, kurā pausts aicinājums “Rimi” atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības. Vienlaikus “Rimi” aicina “Dzīvnieku brīvību” risināt dzīvnieku labturības jautājumus pēc būtības un uzsver, ka atteikšanās no sprostos turētu vistu olu ražošanas un lietošanas uzturā ir lēmums, kuru var pieņemt pircēji, kas šīs olas pērk, un ražotāji, kas tās saražo.

Par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētā Valsts AS “Latvijas dzelzceļš” ceļu meistara Aleksandra Krasnopjorova lietu Jelgavas tiesa turpinās skatīt 21.augustā.  Lieta šodien tika skatīta slēgtā tiesas sēdē, jo prokurore Zinta Meija izteica lūgumu uz tiesas sēdi kā liecinieku aicināt Drošības policijas darbinieku. Prokurore pauda, ka policista identitāte nav izpaužama, tāpēc viņa nopratināšanai varētu nodrošināt videokonferenci.

Jaunā konservatīvā partija  plāno atcelt visus iepriekšējās Ķekavas novada domes lēmumus par Pļavniekkalna sākumskolas pārbūvi, žurnālistiem  pastāstīja jaunievēlētā novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire.  Jautāta par plāniem jaunajā amatā, Baire uzsvēra, ka sākumā ir jāiepazīst esošā situācija.

Eiropas Riteņbraukšanas savienība Valmierai piešķīrusi tiesības rīkot 2019.gada Eiropas čempionātu BMX riteņbraukšanā, vēsta organizācija. Valmiera droši var uzskatīt par Latvijas BMX riteņbraukšanas centru, kurā uzauguši vairāki augstākās klases braucēji, tostarp divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs.

Pēc 7. un 8.augustā veiktajām Veselības inspekcijas peldūdens kvalitātes pārbaudēm mikrobioloģiskais piesārņojums ūdens paraugos nav konstatēts, kas nozīmē, ka visās 56 oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts. Ūdens kvalitāti peldvietās inspekcija pārbaudīs līdz peldsezonas beigām, 15.septembrim. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas 4. un 5.septembrī.

Avots: LETA