Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Koalīcijas padome šodien vienprātīgi atbalstīja Latvijas politiski represēto apvienības iniciatīvu Latvijas simtgadē izmaksāt pabalstu represētajām personām, žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Māris Kučinskis. Premjers pauda pārliecību, ka līdzekļi 100 eiro pabalstam tiks atrasti, akcentējot, ka tas ir “goda jautājums”. Patlaban politiski represētā statuss Latvijā ir aptuveni 13 000 cilvēku, no kuriem lielākā daļa cietusi no komunistiskā režīma.

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde šodien prokuratūrai kriminālvajāšanai nosūtījusi krimināllietu pret Valsts vides dienesta vadītāju Ingu Koļegovu par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā. Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz trīs mēnešiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Vairāku miljonu eiro vērtā prettanku raķešu sistēmu “Spike” būtiski nostiprinās Latvijas armijas kaujasspējas, ar kurām būs jārēķinās ikvienam potenciālajam Latvijas ienaidniekam, šodien žurnālistiem paziņoja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Bergmanis šodien Aizsardzības ministrijā parakstīja līgumu par Izraēlā ražoto dažāda veida prettanku raķešu sistēmu “Spike” iegādi 108 miljonu eiro vērtībā.

Pārtikas un veterinārais dienests  līdz šim pārkāpumus saistībā ar Ukrainas izcelsmes olām Latvijas tirgū nav konstatējis. Jau vēstīts, ka saskaņā ar “Alūksnes putnu fermas” pausto kopš pagājušā gada rudens Latvijā pastiprinājies Ukrainas olu imports, kas kropļojot konkurenci vietējā tirgū, jo Ukrainā ražoto olu pašizmaksa ir zemāka un tās maksā lētāk nekā Eiropas Savienībā ražotās.

Pasažieriem, kuri šodien Rīgas starptautiskās autoostas evakuācijas laikā nokavējuši savu autobusu reisu, būs iespēja atgūt naudu par iegādātajām biļetēm autoostas biļešu kasēs, apliecināja Autotransporta direkcijas pārstāvji. Apmainīt biļetes pret naudu varēs autoostas biļešu kasēs. Evakuācija veikta ap plkst.15.30, bet darbu autoosta atsāka ap plkst.16.40.

Eiropas Savienība ir panākusi vienošanos par palīdzības sniegšanu Albānijai robežas uzraudzības jomā, kā arī par ES speciālistu nosūtīšanu, reaģējot uz potenciālu imigrantu pieplūdumu. Vienošanās, kas ir pirmā šajā reģionā, “vēl vairāk stiprinās ES ārējo robežu drošību”, teikts Eiropas Komisijas paziņojumā.

Divu pasažieru vilcienu sadursmē Niklasdorfā Austrijas vidienē pirmdien gājis bojā vismaz viens cilvēks, bet 22 guvuši ievainojumus, ziņo varasiestādes. Ievainoto vidū ir trīs bērni.

Ukrainas varasiestādes varētu Kijevā šodien aizturēto Gruzijas eksprezidentu un Odesas apgabala eksgubernatoru Mihailu Saakašvili izraidīt uz kādu Eiropas valsti, medijiem apliecinājis avots tiesībsargājošajās iestādēs. Šodien kļuva zināms, ka Saakašvili aizturēts kādā Kijevas restorānā.

Avots: LETA