Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valsts policija Latgalē un Rīgā uzgājusi nogādāšanai Krievijā paredzētas narkotikas 11,3 miljonu eiro vērtībā, informē Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins, norādot, ka Grebņevā uz Latvijas-Krievijas robežas 19.maijā Valsts policija sadarbībā ar Nodokļu un muitas policijas pārvaldi un Muitas pārvaldi aizturēja kādu Krievijas pavalstnieci, kuras vadītajā automašīnā, speciāli pielāgotā slēpnī degvielas bākā konstatēti 33,68 kilogrami hašiša. Vēlāk aizturēti divi sievietes līdzdalībnieki, Latvijas iedzīvotāji.

 

Krievijas policija un nacionālā gvarde šodien Maskavā gājiena laikā tīmekļa medija “Meduza” žurnālista Ivana Golunova atbalstam aizturējusi vairāk nekā 400 cilvēku. Kā vēsta “Radio Brīvība”, policija vispirms aiztur žurnālistus un fotogrāfus. Tiek lēsts, ka gājienā piedalās vismaz tūkstotis cilvēku. Golunovs atbrīvots pēc tam, kad tika pieņemts lēmums izbeigt krimināllietu pret viņu, jo nav pierādījumu viņa vainai. Izmeklētāji iepriekš skaidroja, ka žurnālists mēģinājis pārdot narkotisko vielu mefedronu. Golunovs norāda, ka divas paciņas ar nezināmu vielu viņa apģērbā ievietotas apzināti.

 

Izskatīšanai Saeimā iesniegta vairāk nekā 10 000 cilvēku parakstīta iniciatīva par ātro kredītu reklamēšanas aizliegumu medijos un internetā. Parakstu vākšanu pērn augustā iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sāka Madara Valtere. Iniciatīvā pausts, ka Latvijā ir ļoti daudz cilvēku, kuri ātro kredītu dēļ “nonāk lielos parādos”  kā rezultātā bēg uz ārzemēm, lai nopelnītu vairāk vai slēptos no parādu piedzinējiem.

 

Pēc divu gadu pārtraukuma Zemkopības ministrija atkārtoti virza grozījumus Ministru kabineta noteikumos par koku ciršanu mežā. Tie citstarp paredz samazināt pieļaujamo koku ciršanas caurmēru jeb ļauj Latvijas mežos cirst jaunākus un tievākus kokus. Vides organizācijas aicina virzību apturēt un rosina veidot darba grupu, lai atsāktu diskusiju par riskiem dabai.

 

Karstajā laika Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi aicina neuzturēties tiešos saules staros un pietiekami daudz dzert ūdeni. Svelme gaidāma vairākas dienas, un, lai saudzētu savu veselību, karstajās dienās mediķi iesaka būt piesardzīgiem. Tomēr, ja veselības stāvoklis strauji pasliktinās un parādās ķermeņa trīcēšana, drebuļi, augsta temperatūra, slikta dūša ar vemšanu vai citas veselības problēmas, mediķi aicina nekavējoties palīdzību meklēt slimnīcu uzņemšanas nodaļā vai zvanīt 113.

 

Karstajā laika Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi aicina neuzturēties tiešos saules staros un pietiekami daudz dzert ūdeni. Svelme gaidāma vairākas dienas, un, lai saudzētu savu veselību, karstajās dienās mediķi iesaka būt piesardzīgiem. Tomēr, ja veselības stāvoklis strauji pasliktinās un parādās ķermeņa trīcēšana, drebuļi, augsta temperatūra, slikta dūša ar vemšanu vai citas veselības problēmas, mediķi aicina nekavējoties palīdzību meklēt slimnīcu uzņemšanas nodaļā vai zvanīt 113.

 

Tikmēr šodien pēcpusdienā netālu uz dienvidaustrumiem no Liepājas liels negaisa mākonis, sagādājis ļoto stipru lietu un lielus krusas graudus. Atbilstoši sociālo tīklu vietnēs publicētajām fotogrāfijām Dunikas pagasta Ječos, Rucavas novadā, lielāko krusas graudu diametrs sasniedzis trīs līdz četrus centimetrus. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis dzelteno brīdinājumu par pērkona negaisu ar krasām vēja brāzmām un krusu. Negaiss visvairāk iespējams valsts dienvidu daļā.

 

Saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem Labklājības ministrija ir apturējusi Salas novada Sēlpils pagastā esošā ģimenes atbalsta centra “Saulstari” darbību. Kā ziņots, Tiesībsarga birojs vērsās Labklājības ministrijā ar lūgumu veikt padziļinātu pārbaudi par bērniem pieejamajiem pakalpojumiem minētajā ģimenes atbalsta centrā. Iegūtā informācija liecināja par fizisku vardarbību pret bērniem.

 

Latvijas Universitātes Satversmes sapulces dalībnieki ir sasaukuši komisiju, lai pilnveidotu rektora vēlēšanu reglamentu.Uzlaboto reglamentu plānots ieviest uz nākamajām LU rektora vēlēšanām  pēc četriem gadiem.Tiek norādīts, ka jautājums jāsakārto fundamentāli, lai nākamajās rektora vēlēšanās viss notiktu juridiski korekti un pat teorētiski nerastos situācijas, kādas nācās piedzīvot pēdējās rektora vēlēšanās.

 

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs saņēmis Eiropas zoodārzu un akvāriju asociācijas akreditāciju. Kā norāda zooloģiskajā dārzā, akreditācijas iegūšana nozīmē, ka iestādē tiek nodrošināti augsta līmeņa labturības standarti dzīvniekiem, kā arī atbilstoši tiek veikts vides izglītības un zinātniski pētnieciskais darbs.

 

Šajā pavasara alpīnisma sezonā Everestā uzkāpuši 659 cilvēki, informē Nepālas Tūrisma pārvalde, norādot, ka no 15. līdz -27.maijam no Nepālas puses pasaules augstāko virsotni sasniegšuši 378 darbinieki, galvenokārt šerpas, kuri pavadījuši 281 alpīnistu. Pavasara alpīnisma sezonā maijā un jūnijā simtiem kalnos kāpēju mēģina sasniegt Everestu, kas atrodas Nepālas un Tibetas teritorijās, un citas Himalaju kalnu virsotnes.Kopš Everesta sasniegšanas 1953.gadā kopumā ap 5000 cilvēku ir veiksmīgi sasnieguši pasaules augstāko virsotni, bet vairāk nekā 300 cilvēku gājuši bojā.

 

Latvijas vadošā boksera Maira Brieža un poļa Kšištofa Glovacka sestdien gaidāmais duelis būs spilgts un skatāms, sola pašmāju boksa zvaigzne. Briedis ar Glovacki sestdien “Arēnā Rīga” tiksies Pasaules boksa supersērijas pirmā smagā svara kategorijas pusfinālā. Latvijas bokseris ir apmierināts ar savu fizisko sagatavotību cīņai.

 

Avots:   LETA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18:00