Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Ministru prezidents Māris Kučinskis sola neparakstīt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena atlūgumu, pirms nebūs zināms nākamais ekonomikas ministrs. Kučinskis atklāj, ka jau pirms mēneša zinājis par Ašeradena plānu pamest valdību, taču konkrētāk šis jautājums ar ekonomikas ministru apspriests vakar, kad premjers mēģinājis Ašeradenu pierunāt nespert šādu soli.

 

Deputāts Anrijs Matīss nolēmis izstāties no partijas “Vienotība”, jo nav apmierināts ar Arvila Ašeradena lēmumu pamest ekonomikas ministra amatu, lai kļūtu par “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāju. Matīss izstājas no partijas, bet turpinās strādāt frakcijā.

 

Uz laiku, kamēr Ventspils pašvaldībā izveidotā komisija veic pārbaudi saistībā ar mazajā peldbaseinā notikušo traģisko negadījumu, kad tajā noslīka mazs zēns, olimpiskā centra “Ventspils” valdes priekšsēdētājs Uldis Boitmanis sevi atstatījis no pienākumu pildīšanas.

 

“Breksita” sarunas nonākušas strupceļā jautājumā par Lielbritānijas tā dēvēto izstāšanās rēķinu, tomēr izrāviens joprojām ir iespējams nākamo divu mēnešu laikā, to šodien atzina Eiropas Savienības sarunvedējs Mišels Barnjē. Noslēdzot piekto sarunu raundu ar Lielbritānijas “Breksita” ministru Deividu Deivisu, Barnjē sacīja, ka sarunās nav panākts pietiekams progress, lai viņš varētu ieteikt pāreju no jautājumiem par izstāšanos uz tirdzniecību.

 

Amerikas Savienotās valstis paziņojušas par izstāšanos no ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO), apsūdzot to aizspriedumos pret Izraēlu. Tikēr UNESCO ģenerāldirektore Irina Bokova paudusi nožēlu par ASV izstāšanos, nodēvējot to par “zaudējumu daudzpusībai”. ASV kādreiz bija lielākais UNESCO finansētājs, taču nolēma apturēt savas iemaksas pēc 2011 gada balsojuma par palestīniešu pašpārvaldes uzņemšanu dalībvalsts statusā. Organizācijas finansēšanu pēc šī lēmuma pārtrauca arī Izraēla.

 

 

Latvijas volejbola izlasei, gatavojoties 2019.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, svarīga būtu dalība Eiropas Volejbola konfederācijas Eiropas līgā, norāda valstsvienības jaunais galvenais treneris Avo Kēls, kurš vakar nomainīja iepriekšējo  izlases treneri Raimondu Vildi.  Tikmēr šodien notika 2019.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas izloze, kad kļuva zināms, ka Latvija spēlēs pret Igauniju un Izraēlu.

 

 

Avots:   LETA