Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-18-1

Ārlietu ministrija kategoriski nosoda 4.martā Solsberi, Lielbritānijā, īstenoto ķīmisko ieroču lietošanu. Nervu indes izmantošana šajā gadījumā ir uzskatāma par ķīmisko ieroču uzbrukumu, kas ir smags starptautisko normu un tiesību, tostarp Ķīmisko ieroču aizlieguma konvencijas pārkāpums, akcentē ministrijā. Lielbritānijas premjerministre Terēze Meja devusi Krievijai laiku līdz šīsdienas vakaram izskaidrot  Sergeja Skripaļa un  viņa meitas Jūlijas  saindēšanu.

ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons atlaists no amata un tiks aizvietots ar ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes direktoru Maiku Pompeo. Tramps norādīja, ka viņam ar Tilersonu bijušas domstarpības par dažādiem jautājumiem. Tramps piebilda, ka par nākamo CIP direktori kļūs Džīna Haspela, kas būs pirmā sieviete šajā amatā.

Lai diskutētu par Baltijas valstu aktualitātēm Eiropas Savienības nākotnes attīstības scenāriju kontekstā, Saeimā 23.martā, notiks starptautiska konference “Baltijas sarunas par ES jautājumiem, 2018: vai Eiropa ir atguvusies?”. Paredzēts, ka tajā cita starpā piedalīsies Eiropas Komisijas  viceprezidents, ekspremjers Valdis Dombrovskis, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits.

Angļu valodas centralizētā eksāmena pirmā diena pagājusi bez starpgadījumiem. Valsts izglītības satura centrs šodien nav saņēmis ziņas par pārkāpumiem eksāmena norisē. Šogad pastiprināta drošība valsts pārbaudījumu norisē. Tiem valsts pārbaudes darbiem, kurus lejuplādē noteiktā laikā pirms eksāmena sākuma, samazināts lejuplādes laiks. Šogad izmaiņas būs arī tiem centralizētajiem eksāmeniem, kuriem ir izvēles domrakstu temati valodu eksāmenos un argumentētā pārsprieduma temati vēstures eksāmenam.

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments atstājis negrozītu Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru atzīts, ka Lauku atbalsta dienestam ir tiesības atprasīt lauksaimniecības tehnikas novietnes būvniecībai piešķirto finansējumu, ja pēc būvniecības pabeigšanas būtiski samazināta ražošana.

Iebrukusi pie Salacas upes esošās Dauģēnu alas ieejas zāle, tādējādi padarot alu par aptuveni 15 metriem īsāku. Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna skaidroja, ka alas telpa šoziem iebrukusi dabisko ģeoloģisko procesu rezultātā. Viņa uzsvēra, ka iebrukušas alas nav ekstrēmā tūrisma objekts, un aicināja iedzīvotājus nemēģināt to apskatīt tuvumā.

Jūrmalas dome ceturtdien plānotajā sēdē lems par bezmaksas sabiedriskā transporta nodrošināšanu visiem Jūrmalas iedzīvotājiem. Transporta un mājokļu jautājumu komiteja šodien ir akceptējusi izstrādāto bezmaksas sabiedriskā transporta plāna koncepciju un lēmusi par tās virzīšanu uz izskatīšanu domes sēdē.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pieaicinātie eksperti noslēguši Vanšu tilta tehniskā stāvokļa inspekciju, kā arī piedāvājuši trīs scenārijus turpmākajai darbībai, taču līdz lēmuma pieņemšanai tilta kāpnes gājējiem paliks slēgtas.

Avots: LETA