Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Latvijas valstsvienības un ASV hokeja izlases spēle Vācijas pilsētā Ķelnē ir noslēgusies ar rezultātu 3:5. Līdz ar to Latvija pasaules hokeja čempionāta ceturto un piekto spēli noslēdz zaudētājos.
Rezultātu šīs spēles pirmās trešdaļas 12.minūtē pēc Māra Bičevska piespēles atklāja Teodors Bļugers, bet otrajā trešdaļā jau pēc septiņām sekundēm Latvijas pārsvaru dubultoja Kaspars Daugaviņš. Savukārt otrās trešdaļas vidū pirmo reizi izcēlās amerikāņi. Tomēr nepilnas trīs minūtes vēlāk vairākumā divu vārtu pārsvaru Latvijai atjaunoja Oskars Cibuļskis, bet vēl pēc 67 sekundēm amerikāņi iemeta ripu Latvijas vārtos. Bet otrā trešadaļa noslēdzās jau ar neizšķirtu rezultātu 3:3. Trešajā trešdaļā amerikāņi guva divus vārtus, visā spēlē uzvarot ar 5:3.
Latvijas valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs pēc mača preses konferencē sacīja, ka Latvijas hokeja izlase šodienas spēlē pret ASV valstsvienību spēja pārsteigt pretiniekus ar cīņassparu, tāpēc ir žēl, ka tika piedzīvots sāpīgs zaudējums, jo hokejisti bija pelnījuši ko vairāk.

Latvijā ir saņemti ziņojumi no septiņām personām par tā dēvēto izspiedējvīrusu, kas patlaban ir izplatījies pasaules līmenī, skarot aptuveni 100 valstis. Patlaban globālā līmenī ir fiksēti 90 000 vīrusa gadījumu. Jau stāstījām, ka kiberuzbrukumos izmantots tā saucamais izspiedējvīruss, kas bloķē datorā esošos dokumentus, kamēr netiek samaksāta pieprasītā summa – 300 līdz 600 ASV dolāru. Vīruss izplatīts ar e-pastu palīdzību, kā pielikums šķietami nekaitīgai informācijai – darba piedāvājumiem vai rēķiniem.

Centrālā vēlēšanu komisija šodien atstāja spēkā lēmumu no kustības “Par neatkarīgu Latviju!” iesniegtā saraksta pašvaldību vēlēšanām galvaspilsētā svītrot kriminālsodīto Ināru Vilkasti, jo polistikā kustība lūdza lēmumu pārskatīt. Kā norāda CVK, par sarakstā pieteikto deputātu kandidāti Vilkasti tika saņemta Iekšlietu ministrijas centra izziņa, ka kandidāte ir sodīta par smagu noziegumu un sodāmība nav dzēsta.  Līdz ar to arī viņai atbilstoši minētā likuma noteikumiem nav tiesību kandidēt pašvaldību vēlēšanās.

Rīgā par teju 20 miljoniem eiro plāno uzlabot mācību vides infrastruktūru Rīgas Franču licejā, Rīgas Angļu ģimnāzijā un Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā.No minētās summas vairāk nekā 12 miljonus eiro plānots piesaistīt no Eiropas Savienības fondiem, bet aptuveni 7 miljoni eiro būs pašvaldības finansējums.

Šovakar Ukrainas galvaspilsētā Kijevā norisināsies Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls.
Jāatgādina, ka otrdien konkursa pirmajā pusfinālā ar 18.kārtas numuru uzstājās Latviju pārstāvošā grupa “Triana Park” ar dziesmu “Line”, tomēr iekļūt Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā grupai neizdevās.

Avots:  LETA