Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_1

Austrumu partnerībai jābūt vienai no Eiropas Savienības ārlietu politikas prioritātēm arī jaunajā ES institucionālajā ciklā pēc 2020.gada, – piedaloties ārlietu ministru diskusijā Briselē, uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Rinkēvičs atzīmēja, ka nākotnē ES jābūt gatavai noteikt konkrētas nozares padziļinātākai sadarbībai ar Austrumu partnerības valstīm. Ministrs norādīja, ka Latvija saskata īpašu potenciālu tirdzniecības sakaru un cilvēku savstarpējo kontaktu veicināšanā, kā arī enerģētikas, digitālajā un telekomunikāciju jomā.

Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēdē partiju pārstāvji apmainījās ar pārmetumiem, bet vienojās mēģināt rast kompromisu par Valsts prezidenta vēlēšanu norises dienu. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece norādīja, ka Prezidijs vēlas uzklausīt frakciju viedokļus, lai saprastu, kā rīkoties situācijā, kad Saeimas Prezidijs ir sasaucis sēdi 29.maijā un reizē ir saņemit 34- ru deputātu lūgums sēdi sasaukt un Valsts prezidenta vēlēšanas rīkot 5.jūnijā. Nolemts 20.maijā atkārtoti sasaukt Frakciju padomi, lai spriestu par iespēju vienoties par kompromisa datumu, piemēram, 3.jūniju.

Valsts kontroles revīzijā konstatētās nepilnības Rīgas pašvaldības nodibinājumos ir jāvērtē bez emocijām, uzskata Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs. Burovs atzina, ka pašlaik viņam esot ļoti grūti vērtēt situāciju un spriest par iespējamajām rīcībām, ņemot vērā, ka domes vadībā darbība sākta tikai pirms dažām nedēļām. Burova ieskatā, Valsts kontroles ziņojums ir kā sacerējums, ko var viegli pārpublicēt portālos. Viņam vairāk gribētos saturu, nevis emocijas.

Rīgas tūrisma attīstības biroja valdes loceklim Guntaram Grīnvaldam Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sāktajā kriminālprocesā nav piemērots nekāds statuss, šodien žurnālistiem apliecināja Grīnvalds. Grīnvalds norādīja, ka KNAB izmeklēšanu veic par laika periodu, kad viņš nav ieņēmis valdes locekļa amatu.

Igaunijas gāzes un elektrības tirdzniecības kompānija “Eesti Gaas” plāno Latvijā un Somijā prezentēt jaunu zīmolu “Elenger”, kā arī iecerējusi pārdošanas apjomu palielināt 2,5 reizes. Kompānijas jaunā zīmola mērķis ir iekarot plašāku tirgu, kas veidosies, kad Somijas, Latvijas un Igaunijas gāzes tirgi nākamgad tiks apvienoti. Igaunijā “Eesti Gaas” turpinās strādāt ar pašreizējo nosaukumu.

Izraēlas prezidents Reuvens Rivlins šodien apstiprinājis premjerministra Benjamina Netanjahu lūgumu par divām nedēļām pagarināt viņam atvēlēto laiku jaunas valdības veidošanai. Rivlins uzticēja Netanjahu veidot valdību pēc pagājušajā mēnesī notikušajām parlamenta vēlēšanām, jo atbalstu Netanjahu bija pauduši 65 no 120 Kneseta deputātiem.

Ķīnas valdība pirmdien paziņoja, ka no 1.jūnija piemēros muitas tarifus ASV precēm 60 miljardu dolāru vērtībā, šādi reaģējot uz Vašingtonas plāniem tarifus piemērot gandrīz visam Ķīnas importam. Jaunākais sarunu raunds starp Vašingtonu un Pekinu piektdien noslēdzās bez vienošanās, un ASV prezidents Donalds Tramps no 10% līdz 25% paaugstināja muitas tarifus Ķīnas precēm 200 miljardu dolāru vērtībā. Turklāt Tramps devis rīkojumu sākt procesu, lai noteiktu jaunus muitas tarifus Ķīnas precēm vēl 300 miljardu dolāru vērtībā.

“Negaidiet, kamēr Eiropa kļūs labāka. Mainiet to!” Ar tādu uzsaukumu pie eiropiešiem ir vērsies Francijas prezidents Emanuels Makrons. Viņa priekšvēlēšanu kampaņas mājaslapa ir pieejama ne tikai franču, bet arī visās pārējās Eiropas Savienības oficiālajās valodās, tostarp latviešu. Makrona kampaņas reklāma mudina iedzīvotājus neatstāt Eiropu nacionālistu rokās, bet rīkoties pašiem jau tagad.

Turcija sākusi plašas militārās mācības Vidusjūrā, Egejas un Melnajā jūrā. Manevros piedalās aptuveni 25 000 Turcijas karavīru, informēja Aizsardzības ministrija. Manevru mērķis ir pārbaudīt armijas sagatavotību militāru konfliktu gadījumos un reakciju iekšzemes krīžu, piemēram, dabas katastrofu gadījumos.

Avots: LETA