Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-18-2

Ugunsgrēka Ādažu poligonā dzēšanas darbi tā ierobežotajā teritorijā joprojām turpinās un noritēs turpmāko dienu diennakts gaišajā laikā, savukārt pēc tumsas iestāšanās ugunsgrēka vietu plānots uzraudzīt, lai tas neatsāktos. Uguns skartā platība ir 770 hektāri. Ādažu poligonā ugunsgrēks izcēlās svētdien. Detalizētāks vērtējums par to, kādi zaudējumi nodarīti dabas resursiem, būs zināms vēlāk.

 

Bet Pampāļu pagastā izdevies lokalizēt plašu meža ugunsgrēku, kas izcēlās svētdie,n 10.jūnijā, degot mežam septiņu hektāru platībā. Saskaņā ar Valsts meža dienesta informāciju, ugunsnelaime Pampāļu pagastā apliecina, ka meža dzēšana ne vienmēr ir atkarīga no operatīvas dienestu rīcības un beieži to ietekmē ārēji faktori. Šoreiz mežs sāka degt vietā, kur ir nesprāguši, iespējams, kara laika lādiņi, par ko liecināja eksplozijas meža ugunsgrēka laikā. Iemesls, kāpēc izcēlās meža ugunsgrēks, nav zināms.

 

Maija beigās atlūgumu par Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekļa amata atstāšanu uzrakstījusi Arta Biruma un viņas vietā šodien amatā iecelts slimnīcas Jaunās būvniecības daļas vadītājs Jānis Komisārs. Maija beigās atlūgumu iesniedza arī Jelgavas slimnīcas “Ģintermuiža” valdes loceklis Uldis Čāčus, norādot, ka lēmumu pieņēmis personīgu iemeslu dēļ.

 

Saeimas Budžeta un finanšu komisija atbalsta priekšlikumu grozījumiem Valsts fondēto pensiju likumā, paredzot 2.līmeņa pensiju uzkrājuma mantošanu. Atbalstītais ierosinājums paredz cilvēkam izvēles tiesības, ko darīt ar uzkrāto valsts fondēto pensiju shēmas jeb 2.pensijas līmeņa kapitālu viņa nāves gadījumā.

 

Itālijas un Francijas attiecībās plašumā vēršoties skandālam, ko izraisījuši Parīzes pārmetumi Romai par tās atteikšanos uzņemt Francijas nevalstiskās organizācijas kuģi ar vairāk nekā 600 migrantiem, Itālijas ekonomikas ministrs Džovanni Trija šodien atcēlis Parīzē plānoto tikšanos ar Francijas kolēģi. Savukārt Itālijas vicepremjers Mateo Salvīni sacījis, ka būtu jāatceļ arī piektdien Parīzē plānotā Itālijas premjerministra Džuzepes Kontes un Francijas prezidenta Emanuela Makrona tikšanās, ja Francija neatvainosies par Itālijai izteiktajiem pārmetumiem. Makrons sadusmojis Itālijas valdību, apgalvojot, ka Romas atteikšanās uzņemt migrantu kuģi bijusi ciniska un bezatbildīga.

 

Šodien Tukumā iemūrēts pirmā Latvijas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica pieminekļa pamatakmens. Meierovica piemineklim izraudzītā vieta ir simboliska, jo tā atrodas pašā Tukuma pilsētas sirdī, vecpilsētā, netālu no Brīvības laukuma un skolas, kurā Meierovics mācījies. Plānots, ka pieminekli  atklās šī gada 15.novembrī.

 

Turpinot strādāt pie prāmju satiksmes atjaunošanas starp Ventspili un Sāremā, Ventspils brīvostas pārvalde un citas iesiastītās puses cer, ka tas varētu notikt pēc gada. Galvenais jautājums, kas jāatrisina, lai prāmju līnija varētu darboties, ir tai piemērota prāmja atrašana.

 

ASV eksprezidenta Bila Klintona debijas romāns, ko viņš sarakstījis kopā ar bestselleru autoru Džeimsu Patersonu, pirmajā tirdzniecības nedēļā pārdots 250 000 eksemplāru, Savienotajās Valstīs kļūstot par vienu no šā gada komerciāli veiksmīgākajiem izdevumiem.

 

 

Avots:   LETA