Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Šodien Valsts vides dienesta ģenerāldirektora atlases komisija nolēma uz konkursa otro kārtu virzīt piecus no 12 pretendentiem, informē Valsts kancelejā. Pirmās kārtas ietvaros komisija vērtēja pretendentu atbilstību izvirzītajām izglītības un profesionālās pieredzes prasībām. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce un Valsts vides dienesta līdzšinējā ģenerāldirektore Inga Koļegova janvāri vienojās par darba attiecību pārtraukšanu.

 

Ģenerālprokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu, kurā kukuļņemšanā apsūdzēta bijusī Rīgas domes amatpersona Ārija Stabiņa. Izvērtējot lietā savāktos pierādījumus, prokurors atzinis tos par pietiekamiem, lai uzturētu valsts apsūdzību tiesā.

 

Šorīt industriālā parka NP Jelgavas biznesa parks rūpnieciskajā teritorijā Jelgavā aizdegās ražotne. Ugunsgrēka izcelšanās iemeslus skaidros Valsts policija. Cilvēki no degošās ēkas bija evakuējušies pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Tomēr pēc palīdzības pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem vērsās četri cilvēki. Ugunsgrēks tika klasificēts kā paaugstinātas bīstamības, jo tas izcēlies lielā platībā. Tāpat dzēšanas darbus apgrūtināja vējš.Šobrīd notikuma vietā turpinās konstrukciju jaukšanas darbi, lai pilnībā nodzēstu visas gruzdošās  vietas.

 

Lielbritānijas parlaments šodien balsos par atkārtota “Breksita” referenduma rīkošanu, paziņojis apakšnama spīkers Džons Berkovs, kurš sēdes dienaskārtībā iekļāvis papildinājumu pie premjerministres Terēzas Mejas iesniegtā lēmumprojekta par “Breksita” atlikšanu, kas paredz atkārtotu tautas nobalsošanu. Papildinājuma projektu iesniegusi neatkarīgo deputātu grupa, ko nesen izveidoja savu partiju pametušie leiboristi. Jau stāstījām, ka Lielbritānijas parlamenta deputāti šodien balsos, vai lūgt ES pagarināt izstāšanās termiņu no bloka, kas šobrīd ir paredzēta 29.martā.
Tikmēr Latvija būs gatava atbalstīt “Breksita” datuma pagarinājumu, ja būs skaidrs Lielbritānijas pamatojums, kāpēc un uz cik ilgu laiku tas tiek prasīts, kā arī, ievērotas Eiropas Savienības līgumu saistības, norāda Ārlietu ministrijā. Lielbritānijas parlamenta deputāti šodien balsos, vai lūgt ES pagarināt izstāšanās

 

Nākamnedēļ eksperimentālā kārtā Rīgas sabiedriskajā transportā brauks kontrolieri neformālā apģērbā, lai noskaidrotu, cik daudz pasažieru pārvietojas īsos maršruta posmos, nepērkot biļeti. Šādu pilotprojektu plānots īstenot, lai aplēstu, cik daudz ienākumu “Rīgas satiksme” zaudē minēto negodīgo pasažieru dēļ. Uz iegūto datu bāzes tiks izstrādāts turpmākās rīcības plāns, iespējams, ieviešot arī pastiprinātas kontroles pasākumus transportlīdzekļos.

 

Avots:   LETA